Bydgoscy koszykarze przegrali w Zielonej Górze. „Asta” nie zagra w fazie play-off

Dodano: 13.04.2022 | 19:31

Na zdjęciu: Wes Washpun w Zielonej Górze zdobył tylko dwa punkty.

Niespodzianki nie było. Koszykarze Enea/Abramczyk Astorii Bydgoszcz nie zagrają w fazie play-off Energa Basket Ligi, na zakończenie fazy zasadniczej „Asta” przegrała w Zielonej Górze z Enea Zastalem BC 82:97.

Porażki w meczach z Polskim Cukrem Pszczółką Startem i Anwilem Włocławek (obie poniesione we własnej hali) sprawiły, że bydgoszczanie przed ostatnią kolejką byli pod ścianą. W Zielonej Górze, zespół Artura Gronka był więc pod ścianą i musiał wygrać z Zastalem, który był już pewny gry w fazie play-off.

Zielonogórzanie prowadzili na początku meczu 12:5, 14:8, ale bydgoszczanie w końcówce kwarty odrobili te straty, a po trójce Zębskiego i trafieniu z półdystansu Chylińskiego nawet mieli punkt przewagi (20:19), ale potem dali się dogonić i pierwszą kwartę przegrali różnicą czterech punktów (23:27). Taką przewagę, zespół Zastalu utrzymał także w drugiej kwarcie, ale bardzo szybko gospodarze stracili Jarosława Zyskowskiego, który w krótkim odstępie czasu musiał zejść z parkietu ze względu na przekroczony limit pięciu fauli.

Kluczowa dla losów meczu była czwarta kwarta. To wtedy gra bydgoszczan kompletnie się załamała, a trener Gronek bardzo szybko wykorzystał dwie przysługujące mu przerwy. Na niewiele się to zdało, bo gospodarze bezlitośnie punktowali, a ich liderem był Krzysztof Sulima, który do 17 zdobytych punktów, dołożył jeszcze 10 zbiórek. Ostatecznie Zastal wygrał 97:82, a bydgoszczanie zakończyli sezon 2021/2022 na dziewiątym miejscu w tabeli.

KOSZYKÓWKA – ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2021/2022 – 30 KOLEJKA – 13.04.2022 R.

ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA – ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ 97:82 (27:23, 23:22, 25:22, 22:15)

ENEA ZASTAL BC: Nenadić 19 (1×3, 5 zb., 5 as.), Apić 15 (7 zb.), Żołnierewicz 10, Marble 5 (1×3, 8 as.), Zyskowski (5 f.) – Sulima 17 (1×3, 10 zb.), Brembly 10 (2×3), Drame 6 (1×3, 12 zb.), Joseph 6 (2×3), Szymański 5 (1×3), Mazurczak 4, Klocek.

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA: Zębski 23 (2×3), Camphor 21 (3×3, 7 as., 7 str.), Nizioł 17 (3×3, 8 zb.), Cavars 11 (6 zb.), Washpun 2 – Chyliński 5 (1×3, 5 as.), Herndon 2, Pluta 1, Stupnicki, Krasuski.

Sędziowali: Piotr Pastusiak, Dariusz Lenczowski, Tomasz Tybor.
Komisarz Energa Basket Ligi: Leszek Rakoczy.
Widzów: 1.885.