Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zatrucie czadem w Bydgoszczy. Cztery osoby w szpitalu

Dodano: 28.06.2026 | 12:35

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło w niedzielę, 28 czerwca.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Cztery osoby trafiły do szpitala po zatruciu tlenkiem węgla w Bydgoszczy.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło o godz. 11:28. Dyżurny bydgoskich strażaków precyzuje, że doszło do niego w budynku przy ulicy Powstańców Wielkopolskich – stwierdzono obecność tlenku węgla o natężeniu 300 ppm (części na milion) – taka dawka może powodować ból głowy, mdłości i wymioty.

Do szpitala zostały zabrane cztery osoby przebywające w mieszkaniu.