Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

19-latek pędził bmw przez centrum miasta. Stracił prawo jazdy i musi zapłacić 2500 złotych mandatu

Dodano: 18.01.2022 | 10:01

Na zdjęciu: 19-latek pędził przez Wąbrzeźno.

Fot. Szymon Fiałkowski

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 19-letni mieszkaniec Wąbrzeźna, który pędził swoim bmw przez centrum miasta ponad 140km/h. Jego szalony rajd przerwali policjanci „drogówki”.

W piątek (14 stycznia) około godziny 19:00 funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów jadących ulicą Kętrzyńskiego w Wąbrzeźnie. – Spokojny, piątkowy wieczór zakłócił nagle „ryk silnika” pędzącego z centrum miasta bmw. Policjanci dokonali dwukrotnego pomiaru prędkości zbliżającego się z ogromną prędkością auta – relacjonuje mł. asp. Krzysztof Świerczyński, oficer prasowy KPP w Wąbrzeźnie.

Jak się okazało, kierowca bmw jechał aż 142 km/h przy obowiązującym w obszarze zabudowanym ograniczeniu do 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go do kontroli. „Za kółkiem” siedział 19-letni mieszkaniec Wąbrzeźna, który posiadał prawo jazdy od kilku miesięcy. – Nie potrafił logicznie wyjaśnić swojego postępowania, przez które mógł doprowadzić do dramatycznie niebezpiecznej sytuacji na drodze – dodaje mł. asp. Świerczyński.

W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o 92 km/h, policjanci zatrzymali prawo jazdy nierozsądnego kierowcy na najbliższe 3 miesiące i w myśl nowych przepisów ukarali go mandatem karnym w kwocie 2500 zł.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szybcy się wściekli. Grupa SPEED: Odebrane prawa jazdy i mandaty liczone w setkach i tysiącach

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments