Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

30-latek zatrzymany na Śródmieściu. Miał kilogram amfetaminy, maczetę i przedmiot przypominający broń

Dodano: 03.02.2022 | 08:06

Na zdjęciu: W mieszkaniu 30-latka znaleziono m.in. kilogram amfetaminy i maczetę.

Fot. KWP Bydgoszcz

Na trzy miesiące do aresztu trafił 30-latek podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Na jego trop wpadli kryminalni z fordońskiego komisariatu. W jego mieszkaniu zabezpieczyli między innymi blisko kilogram amfetaminy. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Kryminalni z fordońskiego komisariatu ustalili, że jeden z mieszkańców centrum Bydgoszczy może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego i ustalili jego dokładne miejsce zamieszkania. Następnie przystąpili do realizacji.

Policjanci pojechali pod wytypowany adres na bydgoskim Śródmieściu. Tam weszli do mieszkania 30-latka. – Mężczyzna był zaskoczony wizytą kryminalnych. Nie bez powodu: w jego mieszkaniu policjanci znaleźli blisko kilogram amfetaminy, kilkadziesiąt gramów marihuany oraz kryształków MDMA. Zabezpieczona również została niewielka ilość krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy, elektroniczna waga, maczeta oraz przedmiot przypominający broń palną – wylicza kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

30-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Śledczy z Fordonu, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. – Następnie doprowadzili go do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt – dodaje kom. Słomski. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: W jednym z bydgoskich marketów znaleziono banany z „białym proszkiem”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments