[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Nocna akcja policji w Fordonie. Zatrzymany kierowca ma sporo na sumieniu

Dodano: 25.02.2022 | 10:06

Na zdjęciu: Policja/zdj. ilustracyjne

Fot. Flickr

Patrol z fordońskiego komisariatu zatrzymał mieszkańca powiatu toruńskiego z narkotykami. 30-latek wpadł w nocy podczas jazdy samochodem. Jak się okazało, prowadził peugeota bez uprawnień i miał przy sobie marihuanę oraz amfetaminę.

Do zdarzenia doszło w środę, 23.02.2022, około godziny 1:10. Wówczas patrol z fordońskiego komisariatu patrolujący ulicę Wyzwolenia w Bydgoszczy zauważył peugeota, którego kierowca na widok policyjnego radiowozu zaczął nagle zwalniać, a następnie na ulicy Orląt Lwowskich zjechał na chodnik i zgasił pojazd. Policjanci podjechali do auta i skontrolowali kierowcę.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 30-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. To jednak nie wszystko. Funkcjonariusze w rozmowie z nim zauważyli dosyć zwężone źrenice. Dodatkowo zachowywał się bardzo nerwowo i unikał kontaktu wzrokowego. Mundurowi przebadali kierowcę na zwartość alkoholu w organizmie. Test dał wynik negatywny – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Policjanci sprawdzili zatem, czy mężczyzna nie posiada narkotyków oraz czy nie jest pod ich wpływem. Okazało się, że w kieszeni kurtki trzymał on trzy woreczki z białym proszkiem oraz jeden z zielonym suszem roślinnym. 30-latek oświadczył, że jest to amfetamina i marihuana. Natomiast w schowku auta funkcjonariusze znaleźli wagę elektroniczną oraz porcję amfetaminy.

To jeszcze nie koniec. Mężczyzna przyznał, że w godzinach popołudniowych zażywał amfetaminę. 30-latek został zatrzymany. Jego peugeot został sholowany. Dodatkowo policjanci zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny auta z uwagi na brak przeglądu technicznego – wylicza kom. Słomski.

Mieszkaniec powiatu toruńskiego został doprowadzony do komisariatu w Fordonie. Tam wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczone środki to amfetamina i marihuana. Od mężczyzny została pobrana krew do badań. Jeszcze tego samego dnia śledczy z fordońskiego komisariatu przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania narkotyków.

Policjanci skierują też wniosek o ukaranie do sądu za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Natomiast jeśli badania laboratoryjne krwi potwierdzą, że w jego organizmie znajdowały się zakazane środki odurzające, wówczas usłyszy kolejny zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna – uzupełnia komisarz.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Miasto chce sprzedać 23 działki w Fordonie. Są przeznaczone pod budowę domów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Buc
Buc
9 miesięcy temu

Brawo. Kolejny ćpun wyeliminowany