Zawisza Bydgoszcz bez punktów w Stargardzie. Wszystkie gole padły przed przerwą

Dodano: 16.04.2022 | 15:04

Na zdjęciu: Bramka Piotra Okuniewicza (z lewej) nie pozwoliła bydgoskiemu Zawiszy na wywiezienie ze Stargardu choćby jednego punktu. Zawiszanie ulegli Błękitnym 1:2.

Bez punktów wracają z sobotniego meczu III ligi z Błękitnymi Stargard zawodnicy bydgoskiego Zawiszy. Niebiesko-czarni ulegli wyżej notowanemu rywalowi 1:2.

Wszystkie trafienia, które oglądali kibice zgromadzeni na stadionie w Stargardzie, padły w pierwszej połowie spotkania. Wynik otworzyli gospodarze – w 11 minucie na prowadzenie wyprowadził ich Damian Niedojad. Nieco ponad kwadrans później odpowiedzieli zawiszanie. Stan rywalizacji wyrównał Piotr Okuniewicz. Remis utrzymał się jednak zaledwie przez kolejnych sześć minut. Wówczas sędzia podyktował dla Błękitnych rzut karny, który na bramkę zamienił Adrian Kwiatkowski.

W drugiej połowie kolejne bramki już nie padły. W ostatnich kilku minutach miejscowa drużyna musiała radzić sobie w osłabieniu. Czerwoną kartkę (w konsekwencji obejrzenia dwóch żółtych) zobaczył bowiem Konrad Prawucki.

Po 24 kolejkach rozgrywek Zawisza Bydgoszcz nadal będzie legitymował się dorobkiem 30 punktów. Bez względu na rezultaty pozostałych meczów podopieczni Piotra Kołca utrzymają po tej serii gier jedenaste miejsce w tabeli.

24 kolejka III ligi piłki nożnej (grupa 2)
BŁĘKITNI STARGARD – ZAWISZA BYDGOSZCZ 2:1 (2:1)