Zawisza na piątkę. Efektowne, choć niełatwe zwycięstwo w Jabłonowie

Dodano: 18.08.2018 | 16:50

Na zdjęciu: Paweł Kanik trafił do siatki po raz drugi w tym sezonie.

Pięć bramek zaaplikowali na wyjeździe zawodnicy bydgoskiego Zawiszy Naprzodowi Jabłonowo Pomorskie w sobotnim spotkaniu 2 kolejki klasy okręgowej. Wygrana, wbrew rezultatowi, nie przyszła jednak łatwo, bo wszystkie trafienia padły dopiero w ostatnich 25 minutach rywalizacji.

Pierwsze trzy ligowe kolejki podopieczni Jacka Łukomskiego rozgrywają na wyjazdach. Tydzień po skromnym zwycięstwie 1:0 nad Promieniem Kowalewo Pomorskie niebiesko-czarni udali się na jeszcze dalszy, bo około 100-kilometrowy wyjazd do Jabłonowa. Miejscowy Naprzód to tegoroczny spadkowicz z IV ligi. W pierwszej kolejce zremisował 3:3 z Gromem Więcbork na jego terenie.

Po pierwszych 45 minutach rywalizacji także w meczu Naprzód – Zawisza był remis. I to w dodatku bezbramkowy. Kolejne minuty nie przynosiły zmiany rezultatu. Aż do minuty 67, gdy Adrian Brzeziński po raz pierwszy pokonał Jakuba Stawickiego. Worek z bramkami od tego momentu rozwiązał się na dobre – w 74 minucie na 2:0 podwyższył doświadczony Artur Cielasiński, pięć minut później trafił z kolei Paweł Kanik. Na tym jednak nie koniec – na osiem minut przed końcem podstawowego czasu gry rzut karny skutecznie egzekwował Wojciech Ruczyński, a już w doliczonym czasie gry kropkę nad „i” postawił wspomniany już Brzeziński.

Zawisza po dwóch kolejkach ma komplet sześciu punktów. Za tydzień (sobota, 25 sierpnia, godz. 12:00) zagra w Radominie z tamtejszym Sokołem. Kilka dni wcześniej, bo w środę, 22 sierpnia zawiszanie zagrają mecz I rundy okręgowego Pucharu Polski z… Kolegium Sędziów KPZPN. Początek meczu na obiekcie przy ulicy Sielskiej w Fordonie o godzinie 17:30.

2 kolejka klasy okręgowej – grupa 1 | 18 sierpnia 2018 r.
NAPRZÓD JABŁONOWO POMORSKIE – ZAWISZA BYDGOSZCZ 0:5 (0:2)