Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zawisza zagra w ósmej lidze? Stowarzyszenie Piłkarskie apeluje do prezydenta

Dodano: 20.06.2016 | 13:47
Krzysztof Bess, Adam Bułat

- Nie pozwolimy, aby 70-letnia historia klubu została przekreślona - zapewniają działacze SP Zawisza.

Na zdjęciu: Prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza Krzysztof Bess oraz jego wiceprezes Adam Bułat (od lewej).

Fot. Eryk Dominiczak

Zgłoszenie zespołu seniorów do rozgrywek klasy B oraz dalszą wolę rozmów z prezydentem Rafałem Bruskim zadeklarowali na poniedziałkowej konferencji prasowej włodarze Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza Krzysztof Bess oraz Adam Bułat.

Deklaracja gry w najniższej (ósmej) w regionie klasie rozgrywkowej jest efektem zaistnienia poważnego ryzyka, że zespołu pod nazwą Zawisza zabrakłoby w sezonie 2016/2017 na jakimkolwiek szczeblu. Spółka WKS Zawisza Bydgoszcz SA, do niedawna prowadząca drużynę I-ligową, nie otrzymała bowiem licencji na grę na zapleczu ekstraklasy, nie wystąpiła także o nią na poziomie drugiej ligi. W dodatku, działania z ostatnich tygodni wskazują, że nowemu domniemanemu właścicielowi klubu oraz prezesowi Arturowi Czarneckiemu nie zależy na sformowaniu jakiejkolwiek drużyny.

Zawisza teoretycznie mógłby grać nawet na poziomie IV ligi, ponieważ aktualnie występują tam rezerwy spółki. Do tego potrzebne jest jednak porozumienie z udziałem między innymi Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. SP Zawisza zapewnia także, że bydgoski biznes jest zainteresowany wspieraniem klubu. Nieocenione byłoby również wsparcie miasta. – Tyle że jedyną osobą, która nie chce się z nami spotkać, jest prezydent Bruski –  wskazuje prezes stowarzyszenia Krzysztof Bess. Włodarz miasta odmawia negocjacji z SP Zawisza, jako powód podając „nieodcięcie się od środowiska kiboli”.

Mimo to, w poniedziałek SP Zawisza wystosowało kolejne pismo do prezydenta. Tym razem wnioskuje o udostępnienie obiektów do gry dla swoich zespołów. Przypomina, że rocznik 2004 trenujący w strukturach SP rozgrywał mecze domowe… poza domem, konkretnie – poza granicami administracyjnymi Bydgoszczy (na boisku w Wojnowie w gminie Sicienko). „Nie wyobrażamy sobie, aby klub będący wizytówką naszego miasta musiał rozgrywać swoje mecze poza Bydgoszczą. W związku z powyższym zwracamy się do pana (prezydenta Bruskiego – dod. red.) z apelem o udzielenie naszemu klubowi niezbędnego wsparcia organizacyjnego” – czytamy w dokumencie złożonym w kancelarii prezydenta. Ten ostatni wniosek ma przede wszystkim związek ze zgłoszeniem drużyny do wspomnianej klasy B (termin przekazywania deklaracji gry do KPZPN upływa właśnie w poniedziałek – przyp. red.).

W poniedziałek nie dojdzie za to do zapowiadanego posiedzenia rady nadzorczej WKS Zawisza Bydgoszcz SA. Jak ustaliliśmy, nie zostało ono w ogóle zwołane. Podobnie jak brak jest informacji o walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, które musi zebrać się do 30 czerwca.

Do tematu wrócimy.