Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zawodnicy LOTTO-Bydgostia podsumowali starty w mistrzostwach Europy. I zapowiedzieli kolejne

Dodano: 01.06.2023 | 16:13

Na zdjęciu: - To był naprawdę dobry występ, tym bardziej, że z formą celujemy na mistrzostwa świata – podsumowywał podczas środowej konferencji prasowej Mateusz Biskup.

Fot. ST

W środę, 31 maja w przystani LOTTO – Bydgostia przy ul. Żupy odbyła się konferencja prasowa podsumowująca starty w mistrzostwach Europy. Spotkanie było okazją do zaprezentowania złotego medalu, który w słoweńskim mieście Bled zdobył Mateusz Biskup.

Czwórka podwójna mężczyzn, którą zawodnik LOTTO – Bydgostia tworzy wraz z Dominikiem Czają, Mirosławem Ziętarskim i Fabianem Barańskim potwierdziła dominację i do zeszłorocznego złota mistrzostw świata dołożyła w ubiegły weekend mistrzostwo Europy. – To był naprawdę dobry występ, tym bardziej, że z formą celujemy na mistrzostwa świata – podsumowywał podczas środowej konferencji prasowej Mateusz Biskup.

Tor był bardzo rozbujany przez łódki transmisyjne, ale na drugim tysiącu udało nam się złapać naszą jazdę i dowieźć złoto do mety. Cieszy nas szczególnie to, że wygraliśmy z Holendrami, którzy na papierze wzmocnili swoja osadę i byli na treningu wysokogórskim – mówił nowy mistrz Europy. W najbliższym czasie czekają go starty między innymi w Pucharach Świata w Varese (16-18 czerwca) oraz Lucernie. (7-9 lipca)

Niewiele do medalu zabrakło Martynie Radosz, która wraz z Katarzyną Wełną zajęła czwarte miejsce wśród dwójek wagi lekkiej kobiet. Z czasem 6:56.31 zabrakło sekundy do trzecich Francuzek. – Nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolona, bo celowałam w medal. Mamy jednak dość krótki staż i na to, co udało się zbudować od początku sezonu, to wynik można uznać za całkiem dobry. Na pewno cieszy nas, że jesteśmy blisko czołowych osad. Mam nadzieję, że będziemy dalej robić progres – opisywała Radosz.

Zawodnicy LOTTO-Bydgostia podsumowali starty w mistrzostwach Europy. I zapowiedzieli kolejne

W finale A wystartował też Mikołaj Burda. Czwórka z nim w składzie zajęła piąte miejsce. – Na pewno był to dla nas ciekawy start. Mamy nowego trenera. Myśleliśmy, że może uda się poprawić czwarte miejsce z zeszłorocznych mistrzostw Europy, ale skończyliśmy na piątej lokacie – mówił Mikołaj Burda. – Teraz czekają nas starty w dwóch Pucharach Świata. Nie wiemy jeszcze, w jakich składach. Mam nadzieję, że nasza czwórka będzie nabierać prędkości – zapowiadał doświadczony wioślarz.

4. miejsce w finale B zajęła czwórka podwójna kobiet, w której znalazły się aż trzy zawodniczki LOTTO – Bydgostia:Paulina Chrzanowska, Joanna Dittmann i Izabela Gałek. Trenerką zawodniczek jest Aneta Bełka – Siemion. W czasie konferencji podkreślała ona, że to nowa osada, ale w ostatnich miesiącach każda z dziewczyn podniosła swój poziom sportowy. – Stać je na szybsze pływanie. Potrzeba tylko czasu i konsekwencji – podsumowała.

Także w maju we francuskim Brive la Gaillarde odbyły się mistrzostwa Europy juniorów. Julia Ćwiklińska wystartowała w dwójce podwójnej juniorek, zajmując trzecie miejsce w finale B. – Mogło być lepiej, ale dałyśmy z siebie wszystko. Mam nadzieję, że dostaniemy jeszcze szanse, aby rywalizować także na mistrzostwach świata – oceniała zawodniczka LOTTO-Bydgostia

Na tej samej pozycji zmagania ukończyła czwórka bez sterniczki, w składzie której znalazły się Julia Oszczęda i Wiktoria Zawadzka. – Mamy nadzieję, że na początku lipca w Kruszwicy osiągniemy miejsca, które dadzą nam możliwość kwalifikacji na mistrzostwa świata i tam spróbujemy pokazać naszą prawdziwą siłę – podsumowała Zawadzka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments