Zawodniczka Zawiszy z medalem mistrzostw Europy. Wywalczyła też kwalifikację olimpijską

Dodano: 18.09.2022 | 15:39

Na zdjęciu: Klaudia Breś jest już pewna występu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Zawodniczka strzeleckiej sekcji bydgoskiego Zawiszy Klaudia Breś wywalczyła srebrny medal zakończonych we Wrocławiu strzeleckich mistrzostw Europy. To nie koniec dobrych informacji ze stolicy Dolnego Śląska.

Breś została wicemistrzynią Europy w konkurencji pistoletu sportowego. Zawodniczka Zawiszy zdobyła 21 punktów, a lepsza od niej okazała się tylko Niemka Doreen Vennekamp, która ostatecznie z dorobkiem 29 pkt. sięgnęła po złoto, a na najniższym stopniu podium stanęła Węgierka Renata Sike – 17 pkt. Oprócz tytułu wicemistrzyni Europy, Klaudia Breś jest już także pewna występu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Oprócz Breś, w stolicy Dolnego Śląska medal w rywalizacji drużynowej w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego wywalczyli Polacy, którzy w finale wyraźnie ulegli Francuzom. W składzie biało-czerwonych był inny reprezentant Zawiszy, Oskar Miliwek. Oprócz niego byli w nim także Damian Klimek i Patryk Sakowski.

O medale mistrzostw rywalizowało blisko pół tysiąca zawodników z trzydziestu sześciu krajów.