Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zawodnik sztuk walki zatrzymany w Bydgoszczy. Awanturował się w mieszkaniu

Dodano: 26.09.2023 | 10:30

Na zdjęciu: 25-letni bydgoszczanin został zatrzymany.

Fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z Wyżyn zostali zaatakowani przez mężczyznę podczas interwencji. 25-latek odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz zmuszanie do zaniechania czynności służbowych.

Czwartkowa interwencja dotyczyła problemów rodzinnych. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, mężczyzna był pobudzony i agresywny.

– Pomimo wielokrotnych próśb bydgoszczanin nie chciał się uspokoić. Aby uniknąć zatrzymania, odepchnął policjanta i zaczął uciekać z mieszkania. Tym sposobem interwencja przeniosła się przed posesję, gdzie 25-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy – mówi mł. asp. Krzysztof Bratz.

Zatrzymany to doświadczony zawodnik

Okazuje się, że mężczyzna użył siły wobec policjantów i chciał zastosować chwyty obezwładniające. Jak wyjaśniają policjanci, jest to zawodnik sztuk walki z doświadczeniem na ringu. Umiejętności mu jednak nie pomogły. Został zatrzymany.

– Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz zmuszanie do zaniechania czynności służbowych, prokurator zastosował wobec 25-latka policyjny dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Czeka go jeszcze sprawa w sądzie – mówi mł. asp. Krzysztof Bratz.

Rozbój na Wyżynach

W czwartek na Wyżynach doszło też do innego niebezpiecznego wydarzenia. Starszy mężczyzna został zaatakowany przez dwóch nieznanych sprawców, którzy ukradli mu trzy tysiące złotych. Jeden z napastników, 27-latek został już zatrzymany. Odnalezienie drugiego ze sprawców to kwestia czasu. Czytaj więcej o rozboju na Wyżynach.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments