Bydgoszcz
2C
Mżawka
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 3 • L 1
4C
Nd
4C
Pon
6C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiSportZbliża się Bieg Dąbrowskiego. Zostały ostatnie miejsca
bieg dabrowskiego 2017
29.08.2017 | 11:38

Zbliża się Bieg Dąbrowskiego. Zostały ostatnie miejsca

Bieg odbędzie się 30 września.

Na zdjęciu: Bieg Dąbrowskiego to bieg przełajowy na dystansie 10 kilometrów, po drogach gminnych sołectw Zielonka i Prądki.

Fot. mat. prasowe

30 września w Zielonce odbędzie się III edycja Biegu gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Wydarzenie upamiętni bohaterskie wyzwolenie Łabiszyna i Bydgoszczy spod panowania pruskiego.

Organizatorami zawodów są Nasze Białe Błota oraz miejscowe Gminne Centrum Kultury. Bieg Dąbrowskiego to bieg przełajowy na dystansie 10 kilometrów, po drogach gminnych sołectw Zielonka i Prądki, ok. 12 km od Bydgoszczy. – Impreza ma na celu upamiętnienie dokonań generała Jana Henryka Dąbrowskiego, które miały miejsce w roku 1794, podczas Powstania Kościuszkowskiego – mówi Aldona Rybka, pomysłodawca wydarzenia. – To właśnie te tereny generał wyzwolił spod panowania pruskiego. Zwycięstwo pod Łabiszynem i wyzwolenie Bydgoszczy miało wielki wpływ na kształtowanie świadomości narodowej Polaków – dodaje.

W tym roku z okazji Święta Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych organizatorzy zapraszają do udziału w biegu na 10 km  również czynnych zawodowo, a także emerytowanych pracowników Wojska Polskiego, wojska spoza Polski, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, straży granicznej, służby więziennej, służby leśnej i innych formacji mundurowych. Klasyfikacja będzie objęta osobnym regulaminem i prowadzona w kategorii open, z podziałem na grupy wiekowe oraz drużynowo.

Kolejną nowością tegorocznej edycji będzie bieg nordic walking, który zostanie rozegrany na tej samej trasie co tradycyjna rywalizacja. W tym przypadku jednak czasu będzie jednak symboliczny i nie będą prowadzone klasyfikacje. Odbędą się też zawody dla dzieci w wieku do 12 lat. Najmłodsi biegacze będą rywalizować na trasach od 100 do 300 metrów.

Dla chętnych zostały już ostatnie miejsca. Link do zapisów znajduje się na stronie  www.biegdabrowskiego.pl.  Tam też można znaleźć program zawodów, opis trasy, którą pokonają biegacze i wszystkie inne przydatne informacje.


Powiązane treści