Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 24 • L 18
19C
Sr
21C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
26C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaZbliża się Bydgoski Festiwal Nauki. Dziś rozpoczyna się rejestracja
bydgoski festiwal nauki - mat prasowe
13.05.2019 | 10:05

Zbliża się Bydgoski Festiwal Nauki. Dziś rozpoczyna się rejestracja

Na zdjęciu: W tym roku festiwal odbędzie się po raz dziesiąty.

Fot. mat. prasowe

W poniedziałek w samo południe ruszają zapisy na Bydgoski Festiwal Nauki. Inaugurację wydarzenia zaplanowano na przyszły tydzień.

Pięć bydgoskich uczelni wyższych i pięciodniowa przygoda z nauką – tak w skrócie można określić zbliżającą się, już dziesiątą edycję Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Uczelniane kampusu będzie można odwiedzać od środy, 22 maja. Także tego dnia w kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy przy ul. Dwernickiego odbędzie się gala inauguracyjna. W jej trakcie wykład poprowadzi Łukasz Jakóbiak znany z internetowego programu 20 m2, a część artystyczną uświetni recital Magdy Steczkowskiej.

Od środy do niedzieli na kampusach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Collegium Medicum UMK, Wyższej Szkoły Gospodarki i Bydgoskiej Szkoły Wyższej prowadzone będą różnorodne wykłady i warsztaty.  Wybierać będzie można spośród 7 ścieżek tematycznych: artystycznej, humanistycznej, nauk o zdrowiu, nauk ścisłych, przyrodniczej, społecznej i technicznej. Wszystkie atrakcje odbywające się w ramach Festiwalu mają charakter bezpłatny, jednak w związku z ograniczoną liczbą miejsc na zajęciach na wszystkie obowiązują zapisy. Bez nich będzie można zwiedzać stoiska i wystawy, które nie odbywają się w salach wykładowych i laboratoriach. Rejestracja zaczyna się w poniedziałek, 13 maja, o godzinie 12:00 na stronie www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl. Co ważne, program imprezy obejmuje nie tylko zajęcia dla studentów, ale też dla najmłodszych i seniorów. Festiwal zawita też do Solca Kujawskiego i Inowrocławia.

W niedzielę organizatorzy festiwalu zapraszają wszystkich chętnych do zabawy podczas Pikniku Naukowo-Rodzinnego na Wyspie Młyńskiej. Oprócz licznych zabaw, animacji, gier, konkursów, pokazów i eksperymentów, które będą odbywały się na stoiskach uczelni oraz partnerów, przez cały czas trwania pikniku będą miały miejsce atrakcje na piknikowej scenie głównej. Będzie można zobaczyć m.in. pokaz zumby, fitness na trampolinach, eksperymenty profesora Ciekawskiego, pokazy tańca czy też występy muzyczne. Podczas Pikniku rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny, ogłoszony z okazji 10-lecia festiwalu,pt.: „Prześlij kartkę Bakcylowi”.

[PROGRAM BYDGOSKIEGO FESTIWALU NAUKI 2019 – POBIERZ TUTAJ]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści