Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 6 • L 5
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
7C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZbliża się Euro 2016. Czy na Starym Rynku znowu pojawi się strefa kibica?
strefa kibica Euro Bydgoszcz
30.05.2016 | 14:32

Zbliża się Euro 2016. Czy na Starym Rynku znowu pojawi się strefa kibica?

Zapytaliśmy bydgoski ratusz, czy w centrum miasta ponownie będzie można oglądać pojedynki w ramach piłkarskich mistrzostw Europy.

Na zdjęciu: Kibice na Starym Rynku tłumnie oglądali mecze biało-czerwonych podczas Euro 2012.

Fot. archiwum

Podczas piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, które organizowane były wspólnie przez Polskę oraz Ukrainę, na bydgoskim Starym Rynku stanęła strefa kibica. Dzięki niej bydgoszczanie mogli oglądać futbolowe zmagania – nie tylko biało-czerwonych – na dużym ekranie. Czy podobnie będzie także podczas zbliżającego się Euro we Francji?

Jak udało nam się ustalić, już w styczniu bydgoski magistrat czynił starania, aby nabyć prawa do sygnału z turnieju. Miał on być rozpowszechniany właśnie w specjalnie przygotowanej na czas kontynentalnego czempionatu strefie kibica. Tyle że ostatecznie strefy… nie będzie.

Dlaczego? Na przeszkodzie stanęły zarówno terminy, jak i cena. – Telewizja Polsat dopiero w miniony wtorek, 24 maja zaprezentowała nam swoją ofertę sprzedaży sygnału – wyjaśnia w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL Mirela Jaros-Klimińska z ratuszowego biura promocji i współpracy z zagranicą. Wcześniej do urzędu miasta wpłynęły dwie oferty od firm eventowych, które miały zająć się przygotowaniem specjalnej strefy. – Jedna z nich dotyczyła organizacji strefy pod banderą wszystkich oficjalnych partnerów Polskiego Związku Piłki Nożnej za kwotę miliona złotych. Druga – w wersji okrojonej – wiązała się z wydatkiem 430 tysięcy złotych – wylicza Jaros-Klimińska.

W efekcie, urzędnicy uznali, że wydatkowanie tak sporych środków jest niepotrzebne. – Tym bardziej że istnieje obowiązek transmitowania meczów reprezentacji Polski w otwarty kanale telewizyjnym – kończy Mirela Jaros-Klimińska.


Powiązane treści