[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Auto zderzyło się z pociągiem na przejeździe kolejowym. Kierowca zignorował znak stop

Dodano: 20.05.2022 | 19:12

Na zdjęciu: Do wypadku auta osobowego z pociągiem doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Fot. KPP Brodnica

Do groźnego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Sumin w powiecie brodnickim. – Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez nieoznakowane przejazdy kolejowe – mówią funkcjonariusze.

Do zdarzenia w miejscowości  Sumin (gm. Osiek, pow. brodnicki) doszło w środowe (18 maja) przedpołudnie, a jak informują brodniccy policjanci, zgłoszenie wpłynęło do nich tuż przed godziną dziesiątą. – Według uzyskanych informacji, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pojazdu osobowego z pociągiem towarowym – relacjonują funkcjonariusze.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z brodnickiej drogówki poinformowali o swoich ustaleniach. – Kierujący samochodem marki hyundai tucson zignorował znak drogowy stop, wjechał na przejazd kolejowy i doprowadził do zderzenia z przejeżdżającym pociągiem towarowym – mówi asp. sztab. Agnieszka Łukaszewska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy i dodaje, że zarówno samochód, jak i pociąg poruszały się z niewielką prędkością, a nikomu w wyniku tego zdarzenia nic poważnego się nie stało. – Uszkodzeniu uległ jedynie pojazd sprawcy zdarzenia – słyszymy od funkcjonariuszy.

Sprawcę, 44-letniego torunianina policjanci ukarali mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi jednocześnie kolejny raz przypominają o tym, aby zachować szczególną ostrożność podczas przejeżdżania przez nieoznakowane przejazdy kolejowe. – W tym przypadku, poza mandatem karnym i uszkodzeniem pojazdu, to niebezpieczne zdarzenie nie miało poważniejszych konsekwencji. Nietrudno jednak sobie wyobrazić, jak tragiczne skutki może nieść za sobą taka nieostrożność – wyjaśniają.

 

Auto zderzyło się z pociągiem na przejeździe kolejowym. Kierowca zignorował znak stop
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments