Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 0km/h NE
H 13 • L 13
10C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZderzenie dwóch samochodów na Glinkach. Jedna osoba ranna, zmiany w komunikacji miejskiej [AKTUALIZACJA]
Autobus - linia za T4, kierunek Glinki - SF
28.09.2019 | 20:58

Zderzenie dwóch samochodów na Glinkach. Jedna osoba ranna, zmiany w komunikacji miejskiej [AKTUALIZACJA]

Do wypadku doszło w sobotę krótko po godzinie dziewiętnastej.

Na zdjęciu: Niewielką korektę trasy na czas usuwania skutków wypadku wprowadzono w przypadku linii "Za T4".

Fot. Szymon Fiałkowski

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło po godzinie dziewiętnastej przy skrzyżowaniu ulic: Glinki oraz Szpitalnej. Z powodu zdarzenia ruch autobusów w tym miejscu jest w sobotni wieczór utrudniony.

Strażacy otrzymali zgłoszenie kwadrans po godzinie dziewiętnastej. Na miejsce został oddelegowany jeden zastęp z pobliskiej jednostki przy Szkole Podoficerskiej PSP. – W zderzeniu wzięły udział dwa samochody osobowe – mówi nam dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP. W wyniku wypadku jedna osoba została przetransportowana na dalsze badania do szpitala.

Od kilkudziesięciu minut (stan na godzinę 20:45) ruch w rejonie skrzyżowania jest utrudniony. Wprowadzono między innymi zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Linia „Za T4” została skierowana objazdem w rejonie bloków przy ulicy Białogardzkiej. Wstrzymano także kursy linii nr 68 do pętli Glinki BFM i pętli Prądocińska. – Z informacji od strażaków wynika, że niebawem ruch w tym miejscu będzie odbywał się już bez zakłóceń – mówi nam dyżurny z nadzoru ruchu MZK Bydgoszcz. Co ciekawe, bez zmian kursują autobusy linii nr 56, za które odpowiada Irex Trans. – W tym miejscu faktycznie występują utrudnienia, ale służby obecne na miejscu kierują ruchem i przejezdność jest zachowana – usłyszeliśmy w dyspozytorni przewoźnika.

[AKTUALIZACJA – godz. 21:10]

Ruch w rejonie wypadku został przywrócony – poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści