Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 5 • L 2
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZderzenie tramwaju z autobusem PKS. Jak przebiega prokuratorskie śledztwo?
IMG_20170410_095157 (Copy)
23.05.2017 | 14:42

Zderzenie tramwaju z autobusem PKS. Jak przebiega prokuratorskie śledztwo?

Kwietniowe zdarzenie wywołało sporo emocji.

Na zdjęciu: W wypadku poszkodowanych zostało 25 osób.

Fot. Stanisław Gazda

Od ponad miesiąca Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ prowadzi śledztwo w sprawie zderzenia tramwaju z autobusem PKS, do którego doszło 10 kwietnia w pobliżu dworca PKS. Sprawdziliśmy, na jakim etapie znajduje się postępowanie.

Czytaj więcej o tym wypadku [KLIK]

Policja przesłuchuje świadków – informuje prok. Piotr Dunal, który prowadzi to śledztwo. W tej sprawie przesłuchanych ma być kilkadziesiąt osób. Są to przede wszystkim ci, którzy w momencie zdarzenia przebywali w tramwaju lub w autobusie. – Taką mamy procedurę, że wszystkich musimy przesłuchać – dodaje prok. Dunal. Ten etap powinien zakończyć się w przyszłym miesiącu.

Dopiero wtedy będą podejmowane kolejne decyzje. Następna ma dotyczyć powołania biegłego z dziedziny ruchu drogowego. – Musimy wyjaśnić kwestie związane z sygnalizacją świetlną i tym, czy nie doszło do jakiś nieprawidłowości w tym zakresie. Jeżeli nie, to będziemy mogli decydować o zarzutach – mówi prok. Dunal. Zarzuty prawdopodobnie usłyszy któryś z kierowców.

Śledztwo prowadzone jest w sprawie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym tj. z art.173 par. 1 KK, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Jak na razie oprócz materiałów z przesłuchań świadków, prokuratura ma zabezpieczone nagranie wideo udostępnione przez kierowcę pojazdu jadącego tuż za uczestniczącym w wypadku autobusem [ZOBACZ NAGRANIE], notatkę z oględzin miejsca zdarzenia, dokumentację fotograficzną. Kolejne informacje w tej sprawei powinny być znane w przyszłym miesiącu.


Powiązane treści