Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 14 • L 14
14C
Pt
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleZdewastowane przystanki w gminie Białe Błota. To nie pierwszy incydent tego typu
11.08.2021 | 19:29

Zdewastowane przystanki w gminie Białe Błota. To nie pierwszy incydent tego typu

Na zdjęciu: Jeden ze zdewastowanych przystanków autobusowych w Cielu.

Fot. Urząd Gminy Białe Błota

W Cielu (gmina Białe Błota), zdewastowane zostały przystanki autobusowe. Jak mówią białobłoccy urzędnicy, to nie jest pierwszy tego typu przypadek.

Informacja o zdewastowaniu przystanków najpierw pojawiła się na lokalnych grupach związanych z gminą Białe Błota w mediach społecznościowych, a później potwierdził jest także urząd. Jak relacjonują urzędnicy, przy ul. Osiedle w Cielu zdewastowane zostały wiaty przystankowe, a efektem dewastacji są potłuczone szyby i połamane elementy konstrukcji.

Urzędnicy poinformowali, że o sprawie zostali już powiadomieni policjanci. Jak opisują, do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z poniedziałku na wtorek (9/10 sierpnia) w pobliżu bloków o nr 1, 3 i 5. Dewastujący – czytamy w relacji urzędników – stłukli szybę boczną w nowej wiacie przystankowej od strony bloków, a na kolejnym przystanku przy świetlicy wiejskiej, zdemontowane zostały ścianki z tworzywa sztucznego.

Z informacji urzędu wynika, że to nie jest pierwszy tego typu incydent. Nowa wiata w Cielu w podobny sposób została już zdewastowana pod koniec ubiegłego roku. Koszty naprawy zniszczonych elementów obu wiat obciążą budżet gminy Białe Błota.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
1 miesiąc temu

Jak na razie to mandaty wystawiali tym co byli bez maseczki lub palili pili piwo czy jedli pączka i to obławy robili w parę radiowozów pod przywództwem komendanta Ćwiklińskiego. Mandaty wypisywali takim co i tak nie zapłacą. Efekt takich akcji to więcej butelek po piwie, więcej petów bo takich spisywali tak długo aż odjechał autobus i wypił taki następne piwa i parę petów zostawił zanim przyjechał następny albo z nudów wiatę niszczył. Do tego zastawiali przystanek radiowozem powodując zagrożenie w ruchu drogowym.

Powiązane treści