Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZespół ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego ma być poszerzony. Bruski zaprosił działaczy społecznych
ulica Akademicka Bydgoszcz
09.08.2018 | 11:49

Zespół ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego ma być poszerzony. Bruski zaprosił działaczy społecznych

Tylko u nas szczegóły nowej inicjatywy ratusza. Zapowiada się na to, że wbrew pierwotnym założeniom w jej stałym składzie będą przedstawiciele społeczników.

Na zdjęciu: Działania nowego zespołu mają poprawić bezpieczeństwo na bydgoskich ulicach.

Fot. archiwum

Powołany przez Rafała Bruskiego zespół na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego początkowo nie przewidywał w swoim stałym składzie przedstawicieli strony społecznej. W środę, 8 sierpnia prezydent zaprosił do niego przedstawicieli Społecznego Rzecznika Pieszych i Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego.

Pod koniec lipca prezydent powołał gremium, które ma zająć się analizą rozwiązań i podejmowaniem inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego – włącznie z podziałem środków budżetowych na inwestycje w tym zakresie i kontrolą ich wydatkowania. Na jego czele stanął zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz.


CZYTAJ WIĘCEJ: Urzędnicy i służby zajmą się poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prezydent powołał nowy zespół


Zarządzenie Bruskiego określiło też, kto wejdzie w skład zespołu – znaleźli się w nim przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, wydziału zarządzania kryzysowego, policji i straży miejskiej. We wtorkowym tekście na ten temat wspomnieliśmy, że w stałym gronie jego członków nie ma jednak przedstawicieli strony społecznej – mieliby oni być zapraszani na spotkania zespołu jedynie w zależności od potrzeb i omawianych tematów.

Decyzja o ograniczonym składzie zespołu została jednak dość szybko skorygowana. Wczoraj (8 sierpnia) Rafał Bruski wysłał pismo do Patryka Gulcza ze Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego i Pawła Górnego ze Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych. Jak przekazała nam p. o. rzecznika urzędu miasta Sara Tomasiewicz, prezydent Rafał Bruski zaprosił do udziału w pracach zespołu, oprócz służb miejskich, także po jednym stałym przedstawicielu obu tych organizacji.

Jak informowaliśmy we wtorek, pierwsze posiedzenie zespołu ds. poprawy bezpieczeństwa ma odbyć się we wrześniu. Będą one protokołowane – ich zapisy mają być publicznie dostępne na stronie ZDMiKP.


Powiązane treści