100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 4 • L 2
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZespoły akademickie walczą o medale w turnieju piłki ręcznej w Bydgoszczy. AZS UKW z wysoką porażką
UKW Zagrzeb
05.07.2019 | 20:42

Mecze grupowe odbywają się w halach przy ul. Sportowej i Cichej.

Na zdjęciu: Szczypiornistki AZS UKW Bydgoszcz (niebieskie stroje) przegrały w piątek z drużyną Uniwersytetu z Zagrzebia.

Od wysokiej porażki, szczypiornistki AZS UKW rozpoczęły zmagania w rozgrywanych w Bydgoszczy Akademickich Mistrzostwach Europy.

W jedynym meczu grupy A, bydgoski zespół przegrał aż 23:38 z drużyną uniwersytetu Zagrzeb. AZS UKW w sobotę rozegra swój drugi pojedynek w tym turnieju. O 19:00 w hali CEKFiS przy ul. Sportowej 2, rywalem bydgoskiej drużyny będzie zespół uniwersytetu z rumuńskiego Pitesti.

Jak przebiegały spotkania w pozostałych grupach turnieju kobiecego? W grupie B, niezwykle zacięty mecz stoczyły zespoły z Bochum i Marsylii. Skuteczniejsza była ta niemiecka i wygrała 27:26. W drugim spotkaniu tej grupy, drużyna z Lublina pokonała norweską z Oslo aż 36:18. W grupie C, zespół uniwersytetu z Walencji pokonał 23:18 drużynę lubelskiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, zaś drużyna z Hamburga okazała się lepsza od tej z Porto, wygrywając 29:27.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE RĘCZNEJ – GRUPA A – BYDGOSZCZ, 5.07.2019 R.
AZS UKW BYDGOSZCZ – UNIWERSYTET ZAGRZEB 23:38
(9:19)

AZS UKW: Sampławska – Gregorczyk, Szopińska 4, Kuchta, Pokorowska, Zaręba, Dobaczewska, J. Kochańska 2, Woźna, Chenc 2, Labenz, Tobolewska 1, Kowalska 6, M. Kochańska 8.

ZAGRZEB: Hren, Pavlicek – Kusanić 1, Bebek 8, Kirin 4, Kapetanović 2, Simara 4, Curić 4, Pavković 2, Klarić 5, Lukić 3, Laptos 3, Petreković 2, Cagalj.

Sędziowały: Daria Gierasimowa, Anastazja Gierasimowa (obie Rosja).
Kary: AZS UKW – 8 minut (Szopińska – 4 minuty, Tobolewska, M. Kochańska – 2); Zagrzeb – 16 minut (Kusanić – 6 minut, Petreković – 4, Kapetanović, Pavković, Klarić – po 2).