Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 3 • L 2
2C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
-0C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleZgłosił rozbój, bo chciał wykorzystać radiowóz jako taksówkę
policja kwp bydgoszcz nowe radiowozy samochody  (7)
26.02.2020 | 12:52

Zgłosił rozbój, bo chciał wykorzystać radiowóz jako taksówkę

Na zdjęciu: 22-latek spod Pakości chciał wykorzystać radiowóz jako taksówkę.

Fot. KWP Bydgoszcz

22-letni mężczyzna z Pakości nie miał czym wrócić do domu po pobycie u kolegi na imieninach. Zadzwonił więc po policję, by zgłosić fikcyjny rozbój. Wszystko po to, by wykorzystać policyjny radiowóz jako… taksówkę.

W nocy z 19 na 20 lutego policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju na terenie Pakości. 22-letni mężczyzna zgłosił, że zaatakowało go dwóch sprawców, którzy ukradli mu portfel z pieniędzmi i kartę do bankomatu. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję.

Policjanci zebrali informacje o rzekomym przebiegu przestępstwa, jednak wiele pojawiających się wątków do siebie nie pasowało. Policjanci nabrali podejrzeń, że zdarzenie okazało się wymysłem mężczyzny. Potwierdziły to zapisy monitoringu z pobliskiej stacji paliw.

Mężczyzna ostatecznie przyznał się do złożenia fałszywego zawiadomienia o przestępstwie. Jak się okazało, tej nocy wracał z imienin od kolegi. Po drodze przewrócił się, a że mieszka w jednej z miejscowości pod Pakością, nie miał jak wrócić do domu. Wtedy wpadł na pomysł zgłoszenia informacji o przestępstwie, by patrol zawiózł go do domu.

Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty dotyczące fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwie i składaniu fałszywych zeznań. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności – podaje asp. szt. Izabella Drobniecka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści