Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zieleń w pobliżu ronda gen. Maczka bardziej szpeci niż zdobi. Kto za to odpowiada?

Dodano: 19.08.2016 | 19:09

Teren zielony nie powinien tak wyglądać.

Na zdjęciu: Tak kilka dni temu wyglądał teren w okolicy ronda Maczka.

Fot. Monika Brodziak

W grudniu ubiegłego roku zakończyła się budowa mostu na węźle zachodnim oraz dobiegły końca inne prace związane z przebudową w tamtej części Bydgoszczy. Od tego czasu minęło już kilka miesięcy, a zieleń w okolicy ronda gen. Stanisława Maczka nie wygląda tak jak powinna. Kto za to odpowiada?

Teren zielony jest bardzo zaniedbany. Rosnące na nim chwasty tak naprawdę zdominowały to miejsce, w którym powinien być trawnik. Trawa pojawia się zaledwie gdzieniegdzie. Ponadto w wielu miejscach zieleni w ogóle nie ma. Postanowiliśmy sprawdzić, kto doprowadził do takich zaniedbań.

– W tej chwili odpowiada za to wykonawca. Po zakończeniu inwestycji wykonawca robót zajmuje się utrzymaniem zieleni przez co najmniej rok – mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy Krzysztof Kosiedowski. Utrzymanie zieleni na rondzie gen. Maczka przez wykonawcę to jeden z elementów wspomnianej już inwestycji wartej ponad 20 mln zł.

Wykonawcą budowy mostu przez Kanał Bydgoski z przebudową Węzła Zachodniego w Bydgoszczy jest firma Skanska. Próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielem firmy, lecz niestety dzisiaj nie udało nam się z nim porozmawiać. Jednak, jak zapewnił nas Krzysztof Kosiedowski, wykonawca został poinformowany o tej sprawie. – Wykonawca dostał już od nas reprymendę, że przerasta komosa i powinien coś z tym robić. Z pokorą przyjął tę uwagę i już zajął się uporządkowaniem tego terenu – informuje rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Porządkowanie terenu polegać ma przede wszystkim na wyrwaniu komosy, traktowanej jako chwast, i zrobieniu dosiewki trawy. Podobno wykonawca nie będzie robił tego po razu pierwszy. W związku z przeprowadzanymi pracami drogowymi, na tym terenie został wymieniony grunt i niełatwo jest tam utrzymać zieleń. Jednak na pewno nie powinna ona wyglądać tak, jak na zamieszczonych poniżej zdjęciach. Jak informuje Krzysztof Kosiedowski, wykonawca już zajął się porządkowaniem tego terenu i w przeciągu kilku dni powinien on wyglądać znacznie lepiej. Koszt wprowadzenia zmian pokrywa wykonawca.