[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zieloni chcą odblokowania środków z KPO. Mieszkańcy Bydgoszczy otrzymali egzemplarze Konstytucji

Dodano: 31.07.2022 | 14:15

Na zdjęciu: Po zakończeniu konferencji prasowej, poseł Zielonych Małgorzata Tracz rozdawała mieszkańcom egzemplarze Konstytucji RP.

Fot.

Wczoraj po południu otwarte spotkanie z mieszkańcami, a dzisiaj wręczanie egzemplarzy Konstytucji RP – tak wyglądała wizyta w Bydgoszczy poseł partii Zieloni Małgorzaty Tracz, która ostatni weekend lipca spędziła w grodzie nad Brdą.

Tracz do Bydgoszczy przyjechała wczoraj. Po południu przez blisko dwie godziny rozmawiała z mieszkańcami podczas otwartego spotkania, które odbyło się w klubie Mózg przy ul. Parkowej. Dzisiaj (31 lipca) w samo południe odbyła się konferencja prasowa na Wyspie Młyńskiej. – Nam wakacje ani deszcz nie przeszkadzają w objeździe po Polsce i spotkaniach z wyborcami – mówił przedstawiciel bydgoskich struktur partii Piotr Malich.

Poseł Tracz podkreśliła, że w otwartym spotkaniu wzięli udział zarówno społecznicy, jak i przedstawiciele innych formacji. – To jest bardzo ważne, aby współpracować nie tylko między partiami, ale także pomiędzy społeczeństwem obywatelskim, aktywistami miejskim. Chodzi o to, aby ta współpraca była ciągła i nie ograniczała się tylko do współpracy wyborczej, ale by była ona przed wyborami i po nich – powiedziała polityk. Tracz zaznaczyła, że kluczem jest przestrzeganie Konstytucji i dbanie o praworządność, bo obecnie jesteśmy w kryzysie. – Nie wyszliśmy jeszcze z kryzysu po pandemii, a tak naprawdę już mamy ogromny kryzys gospodarczy, energetyczny i inflację – zaznaczyła poseł. Tracz w towarzystwie Aleksandry Malich i Piotra Malicha z bydgoskich struktur Zielonych przyznała, że kluczowe dla Polski jest obecnie odblokowanie środków finansowych w ramach Krajowego Planu Odbudowy. – To są 24 miliardy euro bezzwrotnych dotacji dla Polski oraz 11,5 mld euro tanich pożyczek – wyliczała i mówiła dalej, że w samym KPO zapisano blisko 17 mld zł na kwestie związane z transformacją energetyczną. – Mówimy tutaj konkretnie o ocieplaniu domów, pompach ciepła. To są kluczowe rzeczy, jeśli chcemy, by ludzie zimą nie marzli – nadmieniła i wyliczała też, że zapisano kolejne 30 mld zł na rozwój transportu publicznego. – Powinniśmy dołożyć starań, aby rozwijać transport publiczny, który jest ekologiczną oraz tanią alternatywą dla transportu indywidualnego – powiedziała.

Po krótkim briefingu, przedstawiciele Zielonych udali się na krótki spacer po centrum Bydgoszczy, gdzie mieszkańcom rozdawane były egzemplarze Konstytucji RP.

Zieloni chcą odblokowania środków z KPO. Mieszkańcy Bydgoszczy otrzymali egzemplarze Konstytucji
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel kraju IV świata
obywatel kraju IV świata
3 miesięcy temu

Przecież to są pożyczki. Na co nam one potrzebne? Na kolejne bezsensowne inwestycje w stylu muzeów niczego, które nikomu nie służą a generują tylko koszt utrzymania kolejnych instytucji jak np. młyny Rothera w Bydgoszczy?