Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Żłobek na Szwederowie będzie większy. We wrześniu przyjmie dodatkowo 110 dzieci

Dodano: 13.11.2019 | 15:14

Na zdjęciu: Budowa nowego pawilonu żłobka na Szwederowie.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Żłobek „Biedroneczka” przy ulicy Brzozowej na Szwederowie powiększy się o nowy pawilon. Trwają prace przy budowie budynku, w którym znajdzie się aż 6 sal dla dzieci. W ramach inwestycji powstaną też trzy nowe place zabaw.

Jak informuje urząd miasta, nowy pawilon o powierzchni ponad 700 mkw. jest już niemal gotowy – obecnie trwają roboty związane z przyłączami wodno-kanalizacyjnymi, elektrycznymi i mechanicznymi. Rozpoczęły się także prace dotyczące zagospodarowania terenu. W najbliższym czasie planowany jest także start realizacji wewnętrznego parkingu.

W nowym budynku powstanie 6 sal wielofunkcyjnych dla maluchów, cztery łazienki, szatnie oraz tzw. „podkuchenki”, czyli pomieszczenia, do których trafiają posiłki przygotowane w kuchni. Wszystkie sale wyposażone będą w atestowane mebelki dziecięce, stoliki, krzesła, leżaki. Będą też zabawki i materiały dydaktyczne oraz terapeutyczne – podaje biuro prasowe ratusza. Urzędnicy zapewniają, że pomieszczenia przeznaczone dla dzieci wyposażone będą w klimatyzację i podwieszane oczyszczacze powietrza, a także ogrzewanie podłogowe. Rozbudowa objęła też istniejący budynek „Biedroneczki” – zmiany zaszły w znajdującej się w nim kuchni. Planowany jest też remont elewacji obiektu.

Na terenie przy żłobku powstaną też trzy odrębne, w pełni wyposażone place zabaw. Maluchy będą mogły korzystać m. in. z wież ze zjeżdżalniami, tuneli, huśtawek i piaskownic.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu unijnego. Miasto uzyskało na nią dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 5 mln 115 tys. zł. Łączny koszt prac to ponad 6 milionów złotych – z budżetu miasta na ten cel przeznaczono 902 tysiące złotych. Celem rozbudowy placówki na Szwederowie jest stworzenie aż 110 nowych miejsc opieki dla najmłodszych. – W ramach zadania przewiduje się zatrudnienie 21 opiekunek oraz 4 pokojowych – dodaje ratusz.

Przyjęcie dzieci do nowo wybudowanego pawilonu planowane jest na wrzesień 2020.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments