Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Złodziej kradł na cmentarzu. Działał według schematu

Dodano: 27.12.2023 | 21:43

Na zdjęciu: 50-latek został zatrzymany.

Fot. KMP Grudziądz

Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzieże na cmentarzu komunalnym w Grudziądzu. Jego łupem padały portfele, telefony i dokumenty, które zabierał z pozostawionych bez opieki torebek.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu w ostatnim okresie odnotowali dwie kradzieże, do których doszło na miejscowym cmentarzu. W czasie śledztwa ustalili, że złodziej działał według ustalonego planu.

– Przychodził na cmentarz, obserwował samotne starsze kobiety, a następnie niepostrzeżenie kradł przedmioty z ich torebek. Jego łupem najczęściej padały portfele z dokumentami i telefony komórkowe – mówi asp. Łukasz Kowalczyk z grudziądzkiej komendy.

Przed świętami kryminalni otrzymali informację, że cmentarnymi alejkami przemieszcza się podejrzany mężczyzna. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze obserwowali okolicę. Po pewnym czasie na ulicy przyległej do cmentarza zauważyli mężczyznę, którego kojarzyli sprzed kilku lat, gdy dokonywał podobnych kradzieży właśnie na cmentarzu.

– Po zatrzymaniu przyznał się do kradzieży sprzed kilku dni. Wskazał policjantom miejsce, gdzie porzucił część skradzionych przedmiotów – mówi asp. Kowalczyk.

Zatrzymanemu grozi kara do dwóch lat więzienia. Teraz 50-latek odpowie za swoje czyny przed sądem.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments