Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZłodzieje aut wpadli na Wzgórzu Wolności. Dwaj mężczyźni trafili już do aresztu
kradzież wzgórze wolności
02.10.2018 | 17:34

Złodzieje aut wpadli na Wzgórzu Wolności. Dwaj mężczyźni trafili już do aresztu

Na zdjęciu: Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku, podczas próby kradzieży pojazdu dostawczego na ulicy Ujejskiego.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść samochód dostawczy. Policjanci udowodnili im również udział w dwóch podobnych przestępstwach. 

Od drugiej połowy sierpnia tego roku bydgoscy kryminalni prowadzili sprawę kradzieży pojazdu dostawczego o wartości 60 tysięcy złotych z terenu firmy w jednej z podbydgoskich miejscowości. Miesiąc po tym zdarzeniu złodzieje ukradli kolejny pojazd tej samej marki – tym razem w innej miejscowości powiatu bydgoskiego. Pokrzywdzony oszacował straty na 65 tysięcy złotych.

W piątek, 28 września, około godziny 20:30 uwagę kryminalnych patrolujących ulice Bydgoszczy zwróciło dwóch mężczyzn, którzy poruszali się nieopodal samochodu dostawczego, zaparkowanego przy ulicy Ujejskiego. Jeden z nich miał ze sobą klucz tzw. „łamak”. Funkcjonariusze zaobserwowali, że mężczyźni podchodzą do auta i próbują coś przy nim zrobić, po czym natychmiast odchodzili. Ich zachowanie wzbudziło czujność policjantów, którzy postanowili ich wylegitymować.

Kryminalni zatrzymali 47 i 50-latka, którzy nie potrafili wyjaśnić co robią przy samochodzie, ani do kogo on należy. W wyniku przeszukania policjanci znaleźli przy nich inne przedmioty i urządzenia służące do włamywania się do aut. Na chwilę obecną udowodniono im łącznie trzy tego rodzaju czyny. Mężczyźni usłyszeli dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów skradzionych na terenie powiatu bydgoskiego oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do pojazdu w Bydgoszczy.

Jak zapewniają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił jednak na skierowanie, za pośrednictwem prokuratora, wniosku do sądu o zastosowanie wobec 47 i 50-latka środka zapobiegawczego. Sędzia po zapoznaniu się ze sprawą przychylił się do wniosku i aresztował mężczyzn na 3 miesiące.


Powiązane treści