82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 11
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZłoto w Bydgoszczy. Polscy żużlowcy triumfowali w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów
Jakub Miśkowiak, Wiktor Lampart
10.09.2021 | 23:27

Na zdjęciu: Jakub Miśkowiak i Wiktor Lampart zdobyli w sumie 45 punktów.

Nie ma mocnych na żużlową reprezentację Polski. Młodzieżowa kadra zdobyła kolejny z rzędu złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów. „Biało-czerwoni” triumfowali w finale, który w piątek (10 września) rozegrano w Bydgoszczy.

Na stadionie przy ul. Sportowej 2, Jakub Miśkowiak, Wiktor Lampart i Mateusz Świdnicki (ten ostatni był rezerwowym) zdobyli łącznie 45 punktów. Co ciekawe, w fazie zasadniczej nasi zawodnicy przegrali tylko jeden wyścig – swój inauguracyjny w tym turnieju. Miśkowiak i Lampart ulegli duetowi Czech, a pozostałe biegi nasi zawodnicy wygrali bardzo pewnie.

W turnieju nie brakowało emocji, ale w szesnastym wyścigu fatalny upadek zanotował Tim Soerensen. Duńczyk zahaczył o tylne koło motocykla Szweda Aleksandra Woentina i został karetką odwieziony do szpitala. Z dobrej strony zastąpił go w ostatnich biegach Markus Birkemose. W finale, Miśkowiak i Lampart 6:3 pokonali Duńczyków, ale Lampart do ostatnich metrów musiał uważać na ataki Birkemose. Na najniższym stopniu podium stanęli Brytyjczycy – 27 punktów.

FINAŁ DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW NA ŻUŻLU – BYDGOSZCZ, 10.09.2021 R.