Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Zespół prof. Styczyńskiego z „Jurasza” wyróżniony w konkursie „Złoty Skalpel”

Dodano: 29.10.2023 | 19:56

Na zdjęciu: Projekt, który zyskał prestiżowe wyróżnienie to „Rozwój terapii komórkowych w onkologii dziecięcej”, a jego liderem jest prof. dr hab. n. med. Jan Styczyński.

Fot. CM

Zespół pracowników Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza, Collegium Medicum w Bydgoszczy zajął 3. miejsce w konkursie „Złoty Skalpel 2023”, organizowanym przez czasopismo „Puls Medycyny”.

„Złoty Skalpel” to prestiżowy konkurs organizowany już od 15 lat. Jego celem jest promowanie innowatorów w ochronie zdrowia oraz wspieranie zmian poprawiających jakość opieki medycznej. Projekt, który zyskał prestiżowe wyróżnienie to „Rozwój terapii komórkowych w onkologii dziecięcej”, a jego liderem jest prof. dr hab. n. med. Jan Styczyński.

Jak piszą organizatorzy konkursu, jury doceniło wkład zespołu w rozwój terapii komórkowych w onkologii dziecięcej, wprowadzenie przeszczepu haploidentycznego z cyklofosfamidem poprzeszczepowym, jako pierwszy ośrodek w Polsce w 2012 roku. Obecnie ta informacja jest umieszczana w polskich podręcznikach z zakresu transplantacji komórkowych.


CZYTAJ TAKŻE: Politechnika Bydgoska ma zgodę na utworzenie kierunku lekarskiego!


Prof. Jan Styczyński jest wśród polskich badaczy współautorem największej liczby publikacji na temat zastosowania terapii CAR-T u dzieci (10 publikacji w PubMed), a także jako jedyny transplantolog i hematolog w Polsce dawcą komórek krwiotwórczych.

0 0 votes
Article Rating
Zespół prof. Styczyńskiego z "Jurasza" wyróżniony w konkursie "Złoty Skalpel"
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments