Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmarł ks. Maciej Chmielewski. Był egzorcystą diecezji bydgoskiej

Dodano: 04.06.2024 | 09:09

Na zdjęciu: Ks. Maciej Chmielewski zmarł w wieku niespełna 51 lat.

Fot. Diecezja Bydgoska

3 czerwca wieczorem zmarł ks. Maciej Chmielewski. Proboszcz parafii św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej i egzorcysta diecezji bydgoskiej odszedł po długiej chorobie.

Ks. Chmielewski urodził się 14 grudnia 1971 roku w Gnieźnie. W 1999 roku przyjął święcenia diakonatu, a w 2000 roku święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim, św. Mikołaja w Mroczy, Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy, św. Józefa w Bydgoszczy, Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy i Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy.

16 października 2021 roku został proboszczem parafii św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej. Pełnił również posługę egzorcysty diecezjalnego. W sierpniu 2023 roku po zakończeniu gruntownego remontu kościoła w Dąbrówce Nowej.

Ks. Maciej Chmielewski długo chorował. Zmarł 3 czerwca 2024 roku w wieku niespełna 51 lat. Krótko przed odejściem do Domu Ojca powiedział: „Jestem wdzięczny Panu Bogu za ludzi, których postawił na mojej kapłańskiej drodze”.

Wkrótce diecezja ma podać informacje o uroczystościach pogrzebowych.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Observer
Observer
1 miesiąc temu

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Zapamiętamy zmarłego jako kapłana wiecznie uśmiechniętego, pogodnego, życzliwego wiernym. Szkoda, że tak szybko zakończył życie i posługę. Najwyższy wiedział lepiej…