Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmarł ks. prałat Mieczysław Bieliński. Był budowniczym kościoła w Bydgoszczy

Dodano: 10.02.2024 | 10:25

Na zdjęciu: W wieku 77 lat zmarł ks. prałat Mieczysław Bieliński.

Fot. freeimages

W środę, 7 lutego, zmarł ks. prałat Mieczysław Bieliński. Emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej miał 77 lat.

Ks. Mieczysław Bieliński urodził się 23 sierpnia 1946 roku w Bydgoszczy, a po ukończeniu III Liceum Ogólnokształcącego wstąpił  do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. W 1970 roku przyjął święcenia diakonatu, a w 1970 roku, w bydgoskiej parafii św. Wojciecha z rąk bp. Jana Czerniaka – święcenia prezbiteriatu.

Jako wikariusz pracował w Orzechowie, Gnieźnie, Czerminie oraz w Bazylice pw. św. Wincentego a Paulo i parafiach Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Częstochowskiej w Bydgoszczy. W latach 1984-2022 był proboszczem parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy oraz budowniczym kościoła na Miedzyniu.

Przez wiele lat pełnił urząd dziekana Dekanatu Bydgoszcz I. Był prałatem, kanonikiem, diecezjalnym duszpasterzem leśników oraz duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza.

Wprowadzenie trumny do kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej przy ul. Ornej 6 w Bydgoszczy nastąpi w Środę Popielcową – 14 lutego o godz. 18:30. Uroczystości pod przewodnictwem  bp. Krzysztofa Włodarczyka rozpoczną się w czwartek, 15 lutego, o godz. 11.00 w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej. Po nich dalsze ceremonie na Cmentarzu Starofarnym przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments