Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmarł Marcin Sikora. Społecznik i prezes Fundacji Zielone Jutro miał 39 lat

Dodano: 10.11.2023 | 10:49

Na zdjęciu: Marcin Sikora zmarł w wieku 38 lat.

Fot. mat. Fundacji Zielone Jutro

W czwartek, 9 listopada zmarł Marcin Sikora – pracownik wydziału techniki kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, a także społecznik i prezes Fundacji Zielone Jutro.

Sikora był pasjonatem przyrody. Angażował się w akcje sprzątania lasów, rzek i terenów zielonych w Bydgoszczy i gminie Białe Błota.

Zaczął samodzielnie od akcji sprzątania na Górzyskowie. Zebrał wtedy m.in. 114 worków śmieci, około 60 opon samochodowych i wiele innych tzw. odpadów wielkogabarytowych. Zauważyły to nie tylko media lokalne, ale także ogólnopolskie, w tym redakcja Telexpressu.

– Na początku sprzątał sam. Wybierał działkę i zakasał rękawy do działania. Potem, idąc za jego dobrą energią, determinacją i zaangażowaniem, dołączyli przyjaciele. Po jakimś czasie, tak jak zaplanował, stworzył fundację i działał już z całą drużyną, angażując w swoje akcje coraz więcej osób, nie tylko w Bydgoszczy, ale i w okolicznych gminach – czytamy we wspomnieniu na stronie Czystej Bydgoszczy.

Założona przez Sikorę w 2020 roku Fundacja Zielone Jutro zorganizowała kilkadziesiąt akcji sprzątania lasu.  Powstała społeczność ludzi zaangażowanych w dbanie o środowisko.

– Z ogromnym podziwem obserwowaliśmy jego wyjątkowe zaangażowanie. To on przez te lata inspirował nas swoim działaniem, pasją oraz determinacją. Zawsze pomocny, uśmiechnięty, pełen pomysłów oraz energii – czytamy we wspomnieniu Czystej Puszczy Bydgoskiej.

Sikora zmarł po długiej chorobie w czwartek, 9 listopada w wieku 39 lat. Do ostatniej chwili działał na rzecz fundacji.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments