Bydgoszcz
13C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 14 • L 11
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoZmarła pielęgniarka z bydgoskiego szpitala. Była zakażona koronawirusem
23.11.2020 | 13:36

Zmarła pielęgniarka z bydgoskiego szpitala. Była zakażona koronawirusem

Na zdjęciu: Zmarła pielęgniarka pracowała w 10 Wojskowym Szpitalu z Polikliniką w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

Nie żyje 55-letnia pielęgniarka z 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. – Zabrała ją okrutna choroba, która w ostatnich miesiącach zmieniła życie nas wszystkich – piszą we wspomnieniu pielęgniarki i położne z placówki.

Renata Nowińska zmarła w ubiegły poniedziałek (16 listopada). 55-letnia pielęgniarka związana była przez całe życie zawodowe z 10 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy. Pracowała w nim od 35 lat, tj. od początku istnienia placówki.

– Pracę w 10. Wojskowym Szpitalu Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy rozpoczęła 15 lipca 1985 roku na oddziale Obserwacyjno-Diagnostycznym. Następnie na własną prośbę przesunięta została do Kliniki Neurochirurgii, gdzie pracowała do 1995 roku. Od 2009 roku opiekowała się małymi pacjentami w Oddziale Pediatrii oraz wspierała rodziców i opiekunów hospitalizowanych dzieci – wspominają jej koleżanki i koledzy ze szpitala. W trakcie ostatnich 11 lat była starszą pielęgniarką w Klinice Chirurgii Urazowej i Ortopedii.

Współpracownicy piszą dalej: – Zawsze uśmiechnięta, doskonale zorganizowana, pełna empatii. Wiedziała, że w jej rękach, jest najpiękniejszy dar – zdrowie i życie drugiego człowieka. Renia pozostanie z nami, w naszych wspomnieniach i sercach, jako wspaniały człowiek, najlepsza, najcieplejsza z koleżanek. Dodają, że 55-latka była miłośnikiem i pasjonatem koni, doskonałą pielęgniarką. Wspomnienie opublikowano na stronie internetowej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy.

W poniedziałek 15 tysięcy zakażeń
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek (23 listopada) o kolejnych 15 002 przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w ciągu ostatniej doby wykonano niespełna 27,4 tysięcy testów. Na Kujawach i Pomorzu potwierdzono 931 nowych przypadków, zmarła 1 osoba – to 82-letnia kobieta, która była hospitalizowana w szpitalu w Radziejowie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
magdalena
magdalena
10 miesięcy temu

To bardzo smutne…

Powiązane treści