[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmarło dwoje wieloletnich pracowników UKW

Dodano: 20.08.2022 | 08:34

Na zdjęciu: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego poinformował o śmierci prof. Tadeusza Woźniaka oraz Wandy Kmieć.

Fot. mat. UKW

Smutne informacje przekazał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Zmarło dwoje wieloletnich pracowników uczelni.

18 sierpnia Uniwersytet Kazimierza Wielkiego poinformował o śmierci dr. hab. inż. Tadeusza Woźniaka, byłego pracownika Instytutu Inżynierii Materiałowej. Profesor Tadeusz Woźniak rozpoczął pracę zawodową w Wyższej Szkole Pedagogicznej w 1984 roku. Przeszedł całą drogę naukową, aż do stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria materiałowa. Pracował na uczelni do 2020 roku.

– Był sympatycznym, zawsze życzliwym i uczynnym człowiekiem, był też twórczym naukowcem i cenionym przez studentów dydaktykiem. Powołał do życia w instytucie nowoczesne i unikatowe laboratorium obróbki cieplnej metali, którego był kierownikiem – czytamy we wspomnieniach na stronie uczelni.

Pogrzeb Tadeusza Woźniaka odbędzie się 20 sierpnia 2022 r. Msza Święta żałobna odprawiona zostanie w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego przy al. Wyszyńskiego 58 o godz. 10:30., natomiast pogrzeb nastąpi po mszy na pobliskim cmentarzu parafialnym.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego pożegnał również Wandę Kmieć, która była związana z uczelnią od 1978 roku. Ukończyła Akademię Bydgoską na kierunku politologia. W 2000 roku została zastępcą dyrektora administracyjnego, a w 2005 – zastępcą kanclerza. Od 2012 roku pracowała jako kierownik Domów Studenta. Przeszła na emeryturę w 2020 roku.

Pogrzeb Wandy Kmieć odbędzie się w poniedziałek, 22 sierpnia o godz. 12:00 w kaplicy na cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy ulicy Zaświat w Bydgoszczy.

Zmarło dwoje wieloletnich pracowników UKW
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments