Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 4 • L 2
4C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleZmasowane kontrole na DK 10. Co dały?
02.02.2019 | 11:40

Zmasowane kontrole na DK 10. Co dały?

Na zdjęciu: Kontrole na DK 10 trwały od 6.00 do 22.00.

Fot. Archiwum.

Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z ważniejszych zadań Policji. Bydgoska „drogówka” wspólnie z policjantami z Torunia, Nakła nad Notecią oraz Lipna przeprowadziła działania „Bezpieczna DK 10″. Sprawdzali trzeźwość, prędkość, a także dyscyplinowali osoby łamiące przepisy prawa ruchu drogowego. W trakcie tych działań wykorzystali również pojazdy wyposażone w urządzenia rejestrujące zachowania uczestników ruchu.

Działania, które przeprowadzili  31.stycznia policjanci z Bydgoszczy, Torunia, Nakła nad Notecią i Lipna trwały od 06:00 do 22:00. Mundurowi kontrolowali zachowania kierowców na drodze krajowej nr 10 przebiegającej przez województwo kujawsko-pomorskie.

Główne założenia tej akcji to ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na tym odcinku drogi. W trakcie działań funkcjonariusze ujawniali kierujących, którzy łamią przepisy prawa o ruchu drogowym, zwłaszcza tych nieprzestrzegających dozwolonej prędkości, czy też wyprzedzających w miejscach zabronionych. Funkcjonariusze zwracali też uwagę, czy podróżujący pojazdami korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w przystosowanych do tego fotelikach.

W działaniach wzięło udział łącznie 41 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 381 pojazdów. Każdy z kierujących został sprawdzony pod względem stanu trzeźwości. Tylko jeden z nich jechał po użyciu alkoholu. Ujawnili ponad 220 wykroczeń. 76 kierujących zostało ukaranych mandatem karnym. Pouczyli 142 osoby. Sporządzili trzy wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymali osiem dowodów rejestracyjnych. Odnotowali dwie kolizje.

Jedno z wykroczeń zarejestrowali policjanci z bydgoskiej „drogówki”. Mundurowi, jadąc nieoznakowanym bmw wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli kierującego pojazdem marki VW Golf, który na wysokości miejscowości Emilianowo podjął niebezpieczny manewr wyprzedzania (przed zakrętem) innego pojazdu na linii podwójnej ciągłej. Kierujący został zatrzymany do kontroli. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
2 lat temu

200 zł i 5 punktów hahaha hahaha śmiech na sali powinno być 1500 i prawo jazdy zatrzymane na minimum 30 dni. MANDATY SA ZA TANIE

Do Piotr
Do Piotr
2 lat temu

Pewnie jeździsz autobusem i masz to gdzieś. Także zakup miesięczny i nie komentuj 😉

KrasZ
KrasZ
2 lat temu

Oby jak najczęściej takie akcje się tam powtarzały.

Michał
Michał
2 lat temu

Jakoś nic nie spotkałem tego dnia na 10.
Kilka lat temu chociaż w Stryszku stali około 5 co poniedziałek i piątek teraz też z rana ich nie ma.
Pojadę maluchem w Emiljanowie na 70 km/h 80 lub więcej to mnie wyprzedzają , a jak toyotą 50 to jadą wszyscy za mną.

Powiązane treści