[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W środę zmiany w organizacji ruchu na budowie S5. Zostaną wprowadzone po południu

Dodano: 05.01.2022 | 10:55

Na zdjęciu: Zmiany na S5 obejmują odcinek przed węzłem we Włókach.

Fot. GDDKiA

W związku z trwającą budową drogi ekspresowej S5 na odcinku Świecie Południe – Bydgoszcz Północ, w środę, 5 stycznia w miejscowości Włóki planowane jest wprowadzenie zmiany tymczasowej organizacji ruchu.

Jak przekazuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach wprowadzanych zmian ruch z drogi krajowej nr 5 zostanie wprowadzony na docelową jedną jezdnię drogi ekspresowej S5, a konkretnie na jezdnię lewą (w kierunku Gdańska). – Zaprojektowano zjazdy z istniejącej drogi krajowej nr 5 na jezdnię docelową drogi ekspresowej S5 o szerokości 10 metrów, z pasami ruchu po 3,5 m. Rozpoczęcie wdrażania zmian planowane jest na godz. 13:00 – przekazała GDDKiA. Schemat zmian znajdziecie pod artykułem.

Drogowcy dodają, że w związku z występowaniem stałego przystanku komunikacji publicznej na odcinku drogi krajowej objętej objazdem, zlokalizowano go także na nowej jezdni, a konkretnie na 16,9 km S5. Wyznaczono także tymczasowe zjazdy oraz powierzchnię dojazdów do posesji w śladzie dróg dojazdowych.

W związku z powyższym, prosimy, aby kierowcy zachowali szczególną ostrożność i dostosowali się do wprowadzonego oznakowania i zaleceń osób kierujących ruchem – apeluje GDDKiA.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments