Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 3 • L 2
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesZmiana prezesa w Nitro-Chemie. Krzysztof Kozłowski nadal w zarządzie spółki
Krzysztof Kozłowski
08.07.2020 | 19:08

Zmiana prezesa w Nitro-Chemie. Krzysztof Kozłowski nadal w zarządzie spółki

Na zdjęciu: Krzysztof Kozłowski nie jest już prezesem Nitro-Chemu, ale pozostanie w zarządzie spółki.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Andrzej Łysakowski został nowym prezesem Nitro-Chemu – poinformowała w środowym komunikacie zbrojeniowa spółka. Dotychczasowy prezes – Krzysztof Kozłowski pozostanie jednak w jej zarządzie.

Nominacja dla Łysakowskiego to efekt konkursu, który ogłoszono na początku czerwca. Kandydaci mogli zgłaszać się do połowy ubiegłego miesiąca, a w jego ostatniej dekadzie rozpoczęły się rozmowy kwalifikacyjne. Od kilku dni nieoficjalnie mówiono, że faworytem do wygranej jest właśnie Łysakowski. Formalnie stanowisko objął w tym tygodniu.

Łysakowski kilka tygodni temu skończył 47 lat. Jak podaje Nitro-Chem, jest absolwentem Akademii Sztuki Wojennej (w przeszłości – Akademia Obrony Narodowej). Ukończył również studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia MBA w Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej. Od 2017 roku pełnił funkcję prezesa i dyrektora naczelnego Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych z siedzibą w Dęblinie.

Na stanowisku prezesa Nitro-Chemu Andrzej Łysakowski zastąpił Krzysztofa Kozłowskiego. Kozłowski zajmował je od wiosny 2017 roku. Jego nominacja budziła kontrowersje – wytykano mu powiązania partyjne (był pełnomocnikiem Solidarnej Polski w powiecie bydgoskim) i bycie protegowanym byłego wiceministra obrony narodowej Bartosza Kownackiego. Kwestionowano także jego kompetencje – zanim został prezesem Nitro-Chemu prowadził między innymi firmę zajmującą się akwarystyką.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
1 rok temu

Może go na premiera szykują albo na ministra.

Observer
Observer
1 rok temu

Przeszłość zawodowa nowego Pana Prezesa budzi szacunek. Może to początek nowego, lepszego trendu w spółkach Skarbu Państwa i spółek od nich zależnych?! Czwórbój wyborczy dobiega końca, PiS nie musi składać trybutów swoim kanapowym sojusznikom., więc może będzie lepiej?!

Powiązane treści