Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 13 • L 12
14C
Pon
12C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesZmiana prezesa w Nitro-Chemie. Krzysztof Kozłowski nadal w zarządzie spółki
08.07.2020 | 19:08

Zmiana prezesa w Nitro-Chemie. Krzysztof Kozłowski nadal w zarządzie spółki

Na zdjęciu: Krzysztof Kozłowski nie jest już prezesem Nitro-Chemu, ale pozostanie w zarządzie spółki.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Andrzej Łysakowski został nowym prezesem Nitro-Chemu – poinformowała w środowym komunikacie zbrojeniowa spółka. Dotychczasowy prezes – Krzysztof Kozłowski pozostanie jednak w jej zarządzie.

Nominacja dla Łysakowskiego to efekt konkursu, który ogłoszono na początku czerwca. Kandydaci mogli zgłaszać się do połowy ubiegłego miesiąca, a w jego ostatniej dekadzie rozpoczęły się rozmowy kwalifikacyjne. Od kilku dni nieoficjalnie mówiono, że faworytem do wygranej jest właśnie Łysakowski. Formalnie stanowisko objął w tym tygodniu.

Łysakowski kilka tygodni temu skończył 47 lat. Jak podaje Nitro-Chem, jest absolwentem Akademii Sztuki Wojennej (w przeszłości – Akademia Obrony Narodowej). Ukończył również studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia MBA w Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej. Od 2017 roku pełnił funkcję prezesa i dyrektora naczelnego Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych z siedzibą w Dęblinie.

Na stanowisku prezesa Nitro-Chemu Andrzej Łysakowski zastąpił Krzysztofa Kozłowskiego. Kozłowski zajmował je od wiosny 2017 roku. Jego nominacja budziła kontrowersje – wytykano mu powiązania partyjne (był pełnomocnikiem Solidarnej Polski w powiecie bydgoskim) i bycie protegowanym byłego wiceministra obrony narodowej Bartosza Kownackiego. Kwestionowano także jego kompetencje – zanim został prezesem Nitro-Chemu prowadził między innymi firmę zajmującą się akwarystyką.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
10 miesięcy temu

Może go na premiera szykują albo na ministra.

Observer
Observer
10 miesięcy temu

Przeszłość zawodowa nowego Pana Prezesa budzi szacunek. Może to początek nowego, lepszego trendu w spółkach Skarbu Państwa i spółek od nich zależnych?! Czwórbój wyborczy dobiega końca, PiS nie musi składać trybutów swoim kanapowym sojusznikom., więc może będzie lepiej?!

Powiązane treści