Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -1 • L -3
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaZmiana w najbliższym otoczeniu wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Odwołana dyrektor generalna urzędu
Mikołaj Bogdanowicz, Paulina Wenderlich, Józef Ramlau - ST
06.03.2018 | 19:22

Zmiana w najbliższym otoczeniu wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Odwołana dyrektor generalna urzędu

Decyzja zapadła we wtorek.

Na zdjęciu: Paulina Wenderlich pełniła funkcję dyrektora generalnego KPUW od ponad dwóch lat, ale z urzędem jest związana od przeszło dekady.

Fot. Sebastian Torzewski

Paulina Wenderlich została we wtorek odwołana z funkcji dyrektora generalnego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz decyzji komentować nie chce, ale jego rzecznik zapewnia, że nie ma to związku z działalnością urzędu przy przedłużeniu trasy Uniwersyteckiej.

Potwierdzam, od środy pani Paulina Wenderlich nie będzie już dyrektorem generalnym urzędu – mówi Adrian Mól, rzecznik Mikołaja Bogdanowicza. Jak dodaje, zaproponowano jej pozostanie przy Jagiellońskiej w charakterze radcy wojewody. – Nie mamy jednak informacji, czy pani Wenderlich tę ofertę przyjmie – podkreśla Mól. W zastępstwie byłej już pani dyrektor jej obowiązki przejmie Anna Kaliska. Jak ustaliliśmy, sama Wenderlich dwa tygodnie temu powierzyła jej funkcję tzw. wuzeta, czyli osoby działającej w zastępstwie na wypadek np. choroby czy urlopu. Czy to znaczy, że była już dyrektor generalna mogła przeczuwać nadchodzący wiatr zmian? – Nie łączyłbym tych dwóch faktów. Wcześniej tę funkcję pełniły też inne osoby – przekonuje Mól.

Wojewoda Bogdanowicz nie chce mówić o motywacjach, które zadecydowały o podjęciu decyzji o odwołaniu Wenderlich. Adrian Mól zapewnia jednak, że nie ma to związku z przygotowywanym postępowaniem egzekucyjnym wobec tartaku przy ulicy Ujejskiego i sprawą rozbudowy trasy Uniwersyteckiej. – Tę motywację stanowczo dementuję – zaznacza Mól.

Paulina Wenderlich pełniła funkcję dyrektora generalnego urzędu wojewódzkiego od końca stycznia 2016 roku. Z samym urzędem jest jednak związana od 2007 roku.

Do tematu wrócimy.


Powiązane treści