Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 3 • L 2
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoInwestycjeZmiany na budowanym odcinku drogi S5. W piątek zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu
09.07.2020 | 11:31

Zmiany na budowanym odcinku drogi S5. W piątek zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu

Na zdjęciu: Fragment drogi dojazdowej nr 16 - jedna z tych, które umożliwią poruszanie się na odcinku od Rynarzewa do Łachowa.

Fot. GDDKiA

Na piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała zmiany w organizacji ruchu na budowanym odcinku drogi S5 od Białych Błot do Szubina.

Zmiany będą dotyczyły fragmentu trasy od Rynarzewa do Łachowa (na granicy z kolejnym odcinkiem drogi S5 prowadzącym już do Żnina). Jak informują drogowcy, ruch zostanie przełożony z obecnej drogi krajowej nr 5 na drogi dojazdowe – nr 16 (od Rynarzewa do Szkocji), nr 18 (od Szkocji do Kołaczkowa) oraz nr 20 (od Kołaczkowa do Łachowa).

Jak przekazała GDDKiA, na całym odcinku, gdzie wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, będą obowiązywały ograniczenia prędkości (do 60 oraz 40 kilometrów na godzinę), a także zakaz wyprzedzania. „Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu” – apeluje dyrekcja.

W miejscowościach Szkocja oraz Kołaczkowo na tymczasowych trasach będą wyznaczone między innymi przystanki dla komunikacji publicznej oraz ciągi piesze. Przejście dla pieszych w rejonie szkoły w Kołaczkowie będzie wyposażone – tak jak do tej pory – w sygnalizację świetlną.

Zmiany mają zacząć obowiązywać od piątku, 10 lipca od około godziny 10:00. Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu ma umożliwić prowadzenie dalszych prac na odcinku nr 5 drogi ekspresowej S5 w naszym regionie.

Wykonawcami odcinka od węzła Bydgoszcz Błonie (dawniej Białe Błota) do Szubina jest konsorcjum Kobylarni oraz Mirbudu. Za dokończenie prac po wyrzuconej z placu budowy Impresie Pizzarotti otrzyma blisko 370 milionów złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści