Bydgoszcz
2C
Słonecznie
69% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 2 • L 1
4C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacjaZmiany na budowie drogi S5. Kierowcy wjadą na nowy wiadukt
27.10.2020 | 10:19

Zmiany na budowie drogi S5. Kierowcy wjadą na nowy wiadukt

Na zdjęciu: W okolicach węzła Nowe Marzy GDDKiA wprowadza zmiany w organizacji ruchu.

Fot. GDDKiA

Jeszcze dziś (27.10) ruch w obrębie węzła Nowe Marzy ma zostać przełożony na nowo wybudowany wiadukt. To element budowy drogi ekspresowej S5 na odcinku Nowe Marzy – Świecie Południe.

O swoich planach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała we wtorek.  Nowa infrastruktura będzie wykorzystywana jako dojazd do drogi serwisowej w kierunku Nowych Marz. – Ten krok zapewni sprawniejszą i bezpieczniejszą komunikację okolicznym mieszkańcom. Polepszy się też dojazd do obwodu utrzymania autostrady A1. Możliwość użytkowania tego obiektu stanowi pierwszy kamień milowy w realizacji całej inwestycji tj. powstającego odcinka drogi ekspresowej S5 Nowe Marzy – Świecie Południe – mówi rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA Julian Drob. Na obiekcie, na drodze serwisowej i w obrębie węzła obowiązuje zakaz ruchu pieszych.

11_W. NOWE MARZY E4

Dwa tygodnie temu został otwarty niespełna 20-kilometrowy odcinek drogi S5 między węzłami Szubin Północ – Żnin Północ. Obecnie obowiązuje tam czasowa organizacja ruchu związana między innymi z ograniczeniem do 70 km/h. Za to w ostatni piątek nastąpiła zmiana na budowie odcinka Białe Błota – Szubin. Przez najbliższe pół roku ruch w okolicach Kruszyna Krajeńskiego będzie odbywał się po drogach dojazdowych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
4 miesięcy temu

Wezcie wkoncu zakażcie tirom jezdzić ul Jana Pawla !!! Tu ludzie mieszkają do okola! Halas mamy dosyc!

Powiązane treści