Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany na budowie trasy S5 pod Bydgoszczą. Kierowcy wjadą na tymczasowe rondo

Dodano: 13.10.2021 | 12:10

Na zdjęciu: Za węzłem Bydgoszcz Błonie

Fot. GDDKiA

W najbliższy piątek drogowcy zmienią organizację ruchu na budowanym odcinku trasy S5. Kierowcy wjadą na nową jezdnię w okolicach Kruszyna Krajeńskiego.

Nowy odcinek między Lipnikami a Kruszynem Krajeńskim ma około 1 km długości. Od strony węzła Bydgoszcz Błonie w Białych Błotach kierowca pojadą lewą jezdną, dojeżdżając do ronda tymczasowego w Kruszynie Krajeńskim, gdzie zjadą w prawo na obecną drogę krajową nr 5.

Na odcinku obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h oraz 40km/h w obrębie przewiązek oraz ronda – mówi Julian Drob z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad.

Dzięki wprowadzanym w piątek zmianom wykonawca podejmie prace na remontowanej jezdni prawej oraz dokończy niezbędne prace na drodze dojazdowej nr 1 (patrz mapa poniżej). – Pozwoli to na skomunikowanie terenów przyległych bez wprowadzania dodatkowych utrudnień związanych z podłączeniem tych obszarów z obecnym układem drogowym – wyjaśnia Drob

Zmiany na budowie trasy S5 pod Bydgoszczą. Kierowcy wjadą na tymczasowe rondo

Droga jest już przygotowana do prowadzenia ruchu po budowie, ale z uwagi na możliwość występowania utrudnień wynikających z prowadzonych prac konieczne jest utrzymanie bieżącej organizacji ruchu na funkcjonującym odcinku DK5. Obecnie realizowane są roboty wykończeniowe w zakresie m.in. montażu ekranów akustycznych, osłon  przeciwolśnieniowych czy Systemu Zarządzania Ruchem.

Otwarcie odcinka głównej trasy S5 nastąpi w ciągu kilku najbliższych tygodni.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments