Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacjaZmiany na budowie trasy S5. Wjedziemy na nową jezdnię
26.04.2021 | 14:12

Zmiany na budowie trasy S5. Wjedziemy na nową jezdnię

Na zdjęciu: Zmiany zostaną wprowadzone na odcinku od Zbrachlina do Niewieścina.

Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała zmiany w organizacji ruchu na budowie drugiego odcinka drogi S5. Kierowcy wjadą na nowo wybudowaną jezdnię.

Zmiany zostaną wprowadzone w środę, 28 kwietnia o godz. 13:00 na odcinku od Zbrachlina do Niewieścina. Ruch z drogi krajowej nr 5 zostanie przełożony na nowo budowaną prawą jezdnię trasy S5. Boczne drogi gminne i powiatowe zostaną bezpośrednio skomunikowane z nowym przebiegiem drogi. Wykonawca utrzyma też istniejące przejścia dla pieszych w Zbrachlinie.

– Ruch na jezdni odbywać się będzie dwukierunkowo po pasach ruchu o szerokości 3,5 m – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Taka organizacja będzie obowiązywać do czerwca 2022 roku. – Prosimy, aby kierowcy zachowali szczególną ostrożność i dostosowali się do wprowadzonego oznakowania i zaleceń osób kierujących ruchem – apelują drogowcy.

Obecne zaawansowanie prac na odcinku Świecie Południe – Bydgoszcz Północ (dawniej Dworzysko-Aleksandrowo) wynosi niespełna 25 proc. Prace na tej części drogi ekspresowej S5 mają zakończyć się w III kwartale 2022 roku. Podobne zapowiedzi dotyczą odcinka Nowe Marzy – Świecie Południe, zaś pod koniec obecnego roku ma zakończyć się budowa odcinka Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lok_pat
lok_pat
5 miesięcy temu

Budowa pędzi niespotykanie. Całe szczęście bo Euro 2012 zbliża się wielkimi krokami ( a może to chodziło o euro 2021?? czeski błąd). Ciekawe jak długo potrwa, zanim doga otrzyma nominalne prędkości. Zawsze można postawić tabliczkę oznakowanie doświadczalne i ograniczenia prędkości do 80 km/h na trasie ekspresowej, a później łupić kierowców z powietrza i z ziemii ile się da. Swoją droga ciekawe i le wiaduktów/ mostów będzie do podparcia. I ile odcinków z zakazem wjazdu dla materiałów niebezpiecznych jak na obwodnicy Bydgoszczy. Bezpieczniej przez miasto:). Teraz jeszcze tylko S10 przez rezerwaty Puszczy Bydgoskiej ( i w 2020 Bydgoszcz doczeka się dostępu… Czytaj więcej »

Last edited 5 miesięcy temu by lok_pat

Powiązane treści