Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany na bydgoskim lotnisku. Pasażerom będzie wygodniej [ZDJĘCIA]
19.07.2018 | 13:12

Zmiany na bydgoskim lotnisku. Pasażerom będzie wygodniej [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Na bydgoskim lotnisku zmiany. Pasażerom będzie wygodniej.

Fot. Stanisław Gazda

Otwarto nową ścieżkę pasażera na lotnisku. Podróżni mogą zostawić auto na rozbudowanym parkingu, szybko odprawić bagaż oraz przejść kontrolę bezpieczeństwa na pierwszym piętrze terminala. Dzięki zmianom mają do dyspozycji więcej  miejsca w części ogólnodostępnej terminalu oraz dostęp do powiększonej strefy zakupowej Baltony. To kolejne inwestycje podnoszące standard obsługi i bezpieczeństwo odprawy w porcie lotniczym.

Przebudowa terminalu pasażerskiego Portu Lotniczego Bydgoszcz, to kolejny etap pozytywnych zmian na lotnisku. Modernizacje planowane i realizowane są tak, by dostosować powierzchnię do rosnącej liczby pasażerów i stale podnosić jakość obsługi podróżnych. Dzięki zakończonym etapom przebudowy, wygodniejsza jest zarówno odprawa bagażowa, kontrola bezpieczeństwa, oczekiwanie na samolot, jak i korzystanie z części handlowej lotniska.

Dla podróżnych następują ważne zmiany. Po nadaniu bagażu rejestrowanego w jednym z siedmiu stanowisk check-in mieszczących się na parterze, gdzie strefa ogólnodostępna, dzięki likwidacji strefy wstępnej preselekcji powiększyła się o kilkadziesiąt metrów, przechodzą z bagażem podręcznym na pierwsze piętro. Tam odbywa się kontrola bezpieczeństwa, powiększona o dodatkowe stanowisko sprawdzania bagażu  oraz usługę ekspresowej kontroli – fast track. Następnie pasażerowie kierują się do hali odlotów, gdzie do dyspozycji mają powiększoną strefę wolnocłową, gastronomiczną, kącik dziecięcy, VIP lounge. Schody ruchome ułatwiają podróżnym komunikację i dalsze przejście do punktu kontroli paszportowej oraz gate’ów na parterze hali odlotów.

Przebudowa terminala to nie jedyna zmiana w ostatnim czasie w infrastrukturze lotniska. W odpowiedzi na wzrost liczby pasażerów, stworzono dodatkowe miejsca postojowe oraz podzielono parking na 2 strefy. System opłat dostosowano do oczekiwań podróżnych.  Przebudowany parking wraz z nowym cennikiem uruchomiony zostanie w poniedziałek, 23 lipca.

 – Obecne prace stanowią istotne zmiany dla podróżnych, mają na celu zwiększenie wygody i bezpieczeństwa pasażerów – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz – Równolegle pracujemy nad wypełnieniem postanowień związanych z wydaniem decyzji środowiskowej dotyczącej planowanych inwestycji. Wszystkie działania skorelowane są ściśle z planami dalszego wzrostu liczby pasażerów i są realizacją postanowień i założeń właścicieli Portu, określonych w Planie Generalnym Portu Lotniczego Bydgoszcz na lata 2014-2034.


Powiązane treści