Bydgoszcz
14C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 14 • L 14
16C
Sob
13C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany na Grunwaldzkiej. W przyszłym tygodniu zamkną skrzyżowanie [ZDJĘCIA]
22.11.2019 | 18:27

Zmiany na Grunwaldzkiej. W przyszłym tygodniu zamkną skrzyżowanie [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Zmiany w ruchu obejmą okolice skrzyżowania z ulicą Skośną.

Fot. Jakub Soboczyński

Od wtorku, 26 listopada wykonawca rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej zamknie wlot ulicy Skośnej. Zmiany są spowodowane koniecznością przebudowy skrzyżowania. Ma ona zostać wykonana do końca 2019 roku.

Jak przekazuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, we wtorek pracownicy firmy Budimex – wykonawcy inwestycji – zlikwidują obecnie funkcjonujące tymczasowe rondo i zamkną możliwość wjazdu z Grunwaldzkiej w Skośną. – Pozwoli to dokończyć prac przy przebudowie ulicy oraz na nowym skrzyżowaniu. Docelowo wyjazd z ulicy Skośnej będzie możliwy dwoma pasami ruchu. Skrzyżowanie będzie wyposażone w sygnalizację świetlną zsynchronizowaną z innymi światłami na Osowej Górze – precyzują drogowcy.

skośna bydgoszcz

Na czas prac przy skrzyżowaniu Grunwaldzka/Skośna wytyczony zostanie objazd Przejście i Kruszyńską. W związku z tym służby drogowe uruchomią sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Przejście – Jej program będzie uwzględniał różne natężenia zarówno w czasie szczytu porannego jak i popołudniowego – zapewnia zarząd dróg. Warto dodać, że ze względu na zamknięcie ulicy Skośnej nastąpi tymczasowa zmiana trasy linii nocnej 35N. Autobusy  również pojadą objazdem przez ulice Przejście i Grunwaldzką – pominięta będzie obsługa przystanków Kruszyńska-Sowia i Kruszyńska-Krańcowa.

Zakończenie budowy docelowego układu skrzyżowania Grunwaldzkiej ze Skośną planowane jest przed świętami Bożego Narodzenia. Ale to nie jedyna ważna informacja dotycząca tej inwestycji, jaka płynie ze strony drogowców.

W grudniu, poza otwarciem zmodernizowanego skrzyżowania z ulicą Skośną planowane jest udostępnienie dla ruchu obu nowych jezdni ul. Grunwaldzkiej na odcinku od Filtrowej do granicy miasta. Zdecydowanie poprawi to płynność ruchu na końcowym etapie robót. Wykonawca przed zimą zamierza zrealizować możliwie największy zakres prac.

– informuje ZDMiKP.

Budimex zapowiada, że zakończenie wszystkich prac ma nastąpić w połowie przyszłego roku. Jednak przy sprzyjającej pogodzie na początku 2020 roku firma budowlana ma zapewnić przejezdność odcinka z mostem nad Flisem. – Wykonana została już konstrukcja jego południowej części, a wkrótce rozpocznie się budowa konstrukcji jezdni – podają drogowcy. Wiosną prowadzone będą przede wszystkim prace wykończeniowe i porządkowe, które nie będą powodowały większych większych utrudnień.


ZOBACZ TEŻ: Kładka i wiadukt na Grunwaldzkiej wyremontowane [ZDJĘCIA]


Rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej rozpoczęła się na przełomie 2017 i 2018 roku. Budowa drugiej jezdni wraz z przebudową skrzyżowań odbywa się na odcinku 4,5 kilometra. Koszt prac to prawie 76 milionów złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści