Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany na kolei

Dodano: 26.11.2015 | 15:22

Nowe pociągi pojawią się na lokalnych trasach.

Na zdjęciu: Dworzec Główny w Bydgoszczy

Fot. Eryk Dominiczak

Nowoczesne Pociągi będą wozić podróżnych na trzech trasach w regionie. Dzięki staraniom władz samorządowych w obowiązującym od 13 grudnia rozkładzie jazdy pojawią się nowe połączenia Bydgoszcz -Toruń – Włocławek, Bydgoszcz – Toruń-Jabłonowo Pomorskie i Nakło – Bydgoszcz – Toruń. Do tej pory Bydgoszcz nie miała bezpośredniego połączenia kolejowego z Włocławkiem. Tego samego dnia wejdzie też nowa tania taryfa dla wszystkich połączeń w województwie.

Z Bydgoszczy Głównej do Włocławka przez Toruń kursować będzie siedem par pociągów dziennie, z Bydgoszczy do Jabłonowa – dwie pary, ilość połączeń na tej trasie wzrośnie jednak od grudnia 2016 do czterech. Mieszkańcy Nakła będą musieli na razie zadowolić się jednym połączeniem, czterech doczekają się również za rok.

„O możliwość wydłużenia tras obsługiwanych przez tabor przeznaczony dla BiT City zabiegaliśmy w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju i otrzymaliśmy zgodę. Zakupione do BiT City zespoły trakcyjne będą dzięki temu lepiej wykorzystane, zachodnia część Bydgoszczy i Nakło zostaną włączone do sieci aglomeracyjnej, poszerzamy też atrakcyjną ofertę przewozową, co generalnie powinno zachęcać do korzystania z kolei” – mówi marszałek Piotr Całbecki

Również mieszkańcy Inowrocławia odczują wkrótce pozytywne zmiany na kolei. Od lata przyszłego roku na trasach z ich miasta do Bydgoszczy i Torunia kursować będzie nowoczesny, klimatyzowany pociąg typu Elf, mogący rozwinąć prędkość do 160 kilometrów na godzinę.