Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany na os. Piastowskim. Miasto stara się o środki na przebudowę ul. Długiej

Dodano: 06.03.2017 | 10:39

Zakres prac na ul. Długiej zależy od unijnego dofinansowania.

Na zdjęciu: Ulicę Długą czeka przebudowa.

Fot. Google StreetView

Prezydent Ryszard Brejza spotkał się z mieszkańcami osiedla Piastowskiego. Była to okazja nie tylko do omówienia najbliższych inwestycji, ale też zgłaszania potrzeb przez inowrocławian.

Obecnie miasto stara się o środki unijne na przebudowę ul. Długiej. Jeśli uda się je pozyskać, remont zostanie zrealizowany w wariancie maksymalnym – od ul. Szymborskiej do Toruńskiej, a ratusz zapłaci 15% wartości zadania, czyli ok. 2 mln zł. – W przypadku braku wsparcia unijnego, będziemy realizować tę inwestycję, ale od ul. Św. Ducha do ul. Lipowej – tłumaczył podczas spotkania z mieszkańcami osiedla Piastowskiego prezydent Ryszard Brejza.

Zgodnie z zapowiedziami sternika miasta, na Piastowskim III powstaną alejki parkowe, a nawierzchnia boiska ze sztuczną nawierzchnią zostanie wyremontowana. W planach jest też przebudowa ul. Jagiełły, gdzie przybędzie miejsc parkingowych, a w przypadku oszczędności także ul. Dąbrówki.

Podczas spotkań z prezydentem mieszkańcy sygnalizowali konieczność wybudowania niewielkiego fragmentu chodnika na Piastowskim III oraz potrzebę zwiększenia pieszych patroli straży miejskiej i policji. Poruszono też kwestię opłat za odpady, a także kursów autobusów MPK.

Sebastian Torzewski