Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany na trasie Brzoza – Nowa Wieś Wielka. Powstanie ciąg pieszo-rowerowy

Dodano: 22.03.2023 | 12:16

Na zdjęciu: Między Brzozą a Nową Wsią Wielką powstanie ciąg pieszo-rowerowy.

Fot. Google Street View

W najbliższych miesiącach ma rozpocząć się budowa ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż drogi krajowej nr 25. Dzięki temu rowerzyści i piesi mają komfortowo podróżować między Brzozą a Nową Wsią Wielką.

Inwestycja zostanie zrealizowana wzdłuż drogi krajowej nr 25 na odcinku Brzoza – Nowa Wieś Wielka w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. – Dzięki rozbudowie ruch pieszych i rowerzystów zostanie wyeliminowany z jezdni i przeniesiony na ciąg pieszo-rowerowy odsunięty o od krawędzi jezdni. Rozwiązanie to spowoduje uporządkowanie ruchu dla wszystkich uczestników ruchu:  kierowców, pieszych i rowerzystów, a także poprawi walory estetyczne obszaru – mówi Kinga Puchowska z bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Projektowany ciąg pieszo-rowerowy będzie zaczynał się w okolicy skrętu na Piecki, a więc na styku z planowaną rozbudową DK25 związaną z budową trasy S10 [czytaj więcej o przebudowie drogi Stryszek – Brzoza]. Początkowo będzie przebiegać wschodnią stroną drogi, czyli przy jezdni w stronę Bydgoszczy. Na skrzyżowaniu z ul. Ogrodową w Prądocinie zmieni stronę na zachodnią poprzez istniejące już przejście z sygnalizacją świetlną. Zakończy się w Nowej Wsi Wielkiej, przed przejazdem kolejowym.

Kiedy powstanie ciąg pieszo-rowerowy Brzoza – Nowa Wieś Wielka?

Na całym odcinku ciąg będzie przebiegać równolegle do drogi krajowej w odległości około 5 merów od jezdni. Jedynie w miejscach, gdzie w bliskim sąsiedztwie zlokalizowana jest zabudowa mieszkalna, zaprojektowano go  w odległości 1 m od krawędzi jezdni drogi krajowej.

– Ze względu na walory przyrodnicze obszaru, w tym bliskość jeziora i lasów, zaprojektowano miejsce odpoczynku dla rowerzystów. Zlokalizowano na nim stojaki dla rowerów, ławki oraz kosz na śmieci – mówi Kinga Puchowska.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Obwodnica Nowej Wsi Wielkiej. Jaki będzie jej przebieg?


GDDKiA szuka obecnie wykonawcy prac. Postępowanie miało zakończyć się w czwartek, 23 marca, ale z uwagi na zapytania złożone przez zainteresowanych zostało przedłużone do 3 kwietnia. Prace mają zostać wykonane w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umowy, z wyłączeniem okresu zimowego między między 16 grudnia 2023 a 15 marca 2024.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

a kiedy do Bydgoszczy ? Wszystkie gminy mają ścieżki do Bydgoszczy a Nowa Wies Wielka niestety.

Piotr
Piotr
1 rok temu

Zasadnicze pytanie brzmi KIEDY RIWEROWE POŁĄCZENIE BRZOZY Z BYDGOSZCZĄ ??? EWENTUALNIE POŁĄCZENIE Z BIAŁYMI BŁOTAMI. Jest ktoś w stanie coś w końcu Z tym zrobić???

Ada
Ada
1 rok temu

I jeszcze połączenie Bydgoszczy z Solcem Kujawskim powinno być zrobione.

Darek
Darek
1 rok temu

A te 4 kilometry dalej to taki wielki problem do tej Bydgoszczy pociągnąć metrowa ścieżkę wzdłuż drogi…..

Artur
Artur
1 rok temu

I w Pradicinie beda tworxyc sie zatory. Co chwila swiatlo czerwone. Dla mnie to niezbyt przemyslane.

Artur
Artur
1 rok temu

A co z dalszym przejazdem rowerzystow przez Nowa Wies Wielka? Na ul. Bydgoskiej rosna krzaki. Dlacxego nie mozna dalej poplaczyc tej sciezki z Tarkowem Dolnym?