Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoKomunikacjaZmiany na trasie S5. Będą ograniczenia prędkości i zakaz wyprzedzania
droga s5, szubin - gddkia
02.12.2020 | 13:33

Zmiany na trasie S5. Będą ograniczenia prędkości i zakaz wyprzedzania

Na zdjęciu: W okolicach Szubina zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na trasie S5.

Fot. GDDKiA

W czwartek drogowcy wprowadzą czasową organizację ruchu na trasie S5 w okolicach Szubina. Obowiązywać będą m.in. ograniczenia prędkości i zakaz wyprzedzania.

Ruch zostanie wprowadzony na lewą jezdnię trasy głównej drogi ekspresowej S5 w okolicach węzła Szubin Północ, a jednocześnie zamknięte zostaną łącznice zjazdowa w kierunku Poznana i wjazdowa w kierunku Szubina. – Ruch pojazdów będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdni lewej. Droga serwisowa pozostanie dla ruchu lokalnego jadącego z Szubina w kierunku na Poznań oraz z Bydgoszczy w kierunku na Szubin – mówi Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu ma pozwolić na ukończenie budowy łącznicy zjazdowej węzła w kierunku Poznania oraz dokończyć jezdnię prawą w miejscu włączenia tej łącznicy. – Wjazd na trasę główną odbywać się będzie z funkcjonującej drogi dojazdowej DD-20 poprzez wykonany najazd tymczasowy. Zjazd z jezdni lewej na jezdnię prawą odbywać się będzie tymczasowym łącznikiem pomiędzy jezdniami trasy głównej za węzłem Szubin Północ. Dojazd do Szubina odbywać się będzie poprzez tymczasowe połączenie z drogą dojazdową DD-1 – wymienia Drob.

Wprowadzone zostaną też stopniowe ograniczenie prędkości od 60 km/h do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. – Kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o dostosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu – apeluje rzecznik GDDKiA.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AndrzejKoun Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Koun
Gość

Wreszcie nie trzeba będzie jezdzic przez ten cholerny przejazd kolejowy ze stopem … korki juz do szału tam doprowadzaly

Andrzej
Gość
Andrzej

WARTO BYŁO DOŻYĆ I TO ZOBACZYĆ. GRATULUJEMY POSTĘPU PRAC I SZYBKIEGO DOKOŃCZENIA DO A1. BĘDZIE PRZYJEMNOŚĆ JAZDY DO TRÓJMIASTA.!!!

Powiązane treści