Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 7 • L 5
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoKomunikacjaZmiany na trasie S5. Będą ograniczenia prędkości i zakaz wyprzedzania
02.12.2020 | 13:33

Zmiany na trasie S5. Będą ograniczenia prędkości i zakaz wyprzedzania

Na zdjęciu: W okolicach Szubina zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na trasie S5.

Fot. GDDKiA

W czwartek drogowcy wprowadzą czasową organizację ruchu na trasie S5 w okolicach Szubina. Obowiązywać będą m.in. ograniczenia prędkości i zakaz wyprzedzania.

Ruch zostanie wprowadzony na lewą jezdnię trasy głównej drogi ekspresowej S5 w okolicach węzła Szubin Północ, a jednocześnie zamknięte zostaną łącznice zjazdowa w kierunku Poznana i wjazdowa w kierunku Szubina. – Ruch pojazdów będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdni lewej. Droga serwisowa pozostanie dla ruchu lokalnego jadącego z Szubina w kierunku na Poznań oraz z Bydgoszczy w kierunku na Szubin – mówi Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu ma pozwolić na ukończenie budowy łącznicy zjazdowej węzła w kierunku Poznania oraz dokończyć jezdnię prawą w miejscu włączenia tej łącznicy. – Wjazd na trasę główną odbywać się będzie z funkcjonującej drogi dojazdowej DD-20 poprzez wykonany najazd tymczasowy. Zjazd z jezdni lewej na jezdnię prawą odbywać się będzie tymczasowym łącznikiem pomiędzy jezdniami trasy głównej za węzłem Szubin Północ. Dojazd do Szubina odbywać się będzie poprzez tymczasowe połączenie z drogą dojazdową DD-1 – wymienia Drob.

Wprowadzone zostaną też stopniowe ograniczenie prędkości od 60 km/h do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. – Kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o dostosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu – apeluje rzecznik GDDKiA.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Koun
4 miesięcy temu

Wreszcie nie trzeba będzie jezdzic przez ten cholerny przejazd kolejowy ze stopem … korki juz do szału tam doprowadzaly

Andrzej
Andrzej
4 miesięcy temu

WARTO BYŁO DOŻYĆ I TO ZOBACZYĆ. GRATULUJEMY POSTĘPU PRAC I SZYBKIEGO DOKOŃCZENIA DO A1. BĘDZIE PRZYJEMNOŚĆ JAZDY DO TRÓJMIASTA.!!!

Powiązane treści