Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 6 • L 3
15C
Nd
10C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany na Zbożowym Rynku. Obowiązują od dziś! [SCHEMAT]
06.02.2020 | 06:02

Zmiany na Zbożowym Rynku. Obowiązują od dziś! [SCHEMAT]

Na zdjęciu: W czwartek zostanie przeprowadzone wyburzenie budynku przy Zbożowym Rynku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od czwartkowego poranka, kierowcy muszą się przygotować na ogromne utrudnienia na bydgoskich ulicach. Te wystąpią na Zbożowym Rynku i rondzie Bernardyńskim.

W związku z prowadzoną inwestycją budowy nowej linii tramwajowej, która łączy ronda Kujawskie i Bernardyńskie, na czwartek zaplanowano wyburzenie budynku przy Zbożowym Rynku. Jezdnia pod budynkiem przygotowanym do wyburzenia, zostanie zamknięta. Ale to nie będzie jedyna zmiana dla kierowców.

Odcinek Wałów Jagiellońskich zostanie zwężony od zakładu karnego do ronda Bernardyńskiego, zaś pojazdy będą się poruszały dwukierunkowo jedną jezdnią. – Kierowcy poruszający w kierunku Błonia, będą mogli zjechać na drugą jezdnię (ul. Wały Jagiellońskie) dopiero na wysokości parkingu, po wykonanym w pasie rozdziału przejeździe – informują drogowcy. Na przedmiotowym odcinku wprowadzony zostanie zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto przeniesiony zostanie przystanek autobusowy (przy parkingu) aby wykonawca mógł wykonać nową zatokę autobusową.

Na ul. Sierocej – na odcinku od Lenartowicza do Traugutta – zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Kolejne ze zmian dotkną pieszych, bowiem zamknięte zostaną przejścia dla pieszych i chodnik przy rondzie Bernardyńskim, co oznacza że ruch prowadzony będzie na chodniku przy placu Kościeleckich. Wykonawca inwestycji musi jednocześnie doświetlić wszystkie przejścia dla pieszych, aby zapewnić pieszym bezpieczeństwo.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści