[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany w białobłockiej radzie gminy. Jest nowy przewodniczący i zastępca!

Dodano: 02.09.2019 | 19:23

Radni w poniedziałek głosowali nad odwołaniem przewodniczącego i zastępcy rady gminy.

Na zdjęciu: Maria Wolsztyńska (z lewej) została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej rady gminy Białych Błot. Nowym przewodniczącym wybrany został Jacek Grzywacz.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

To była trzecia w odstępie dwóch tygodni sesja białobłockiej rady gminy. Tym razem w jej trakcie doszło do dwóch ważnych głosowań.

Poniedziałkowa sesja była nadzwyczajna i zwołana na wniosek grupy radnych, którzy w ostatnich dniach złożyli wniosek o odwołanie przewodniczącego rady gminy Bronisława Balcerowskiego oraz wiceprzewodniczącej Marii Wolsztyńskiej. Sam przewodniczący odczytał sekwencję wniosku, jaki został złożony.

Przewodniczący rady gminy w trakcie prowadzenia sesji wielokrotnie wykazywał się brakiem obiektywizmu. Jego zachowanie budzi wątpliwość z uwagi na stronniczość. W związku z tym podjęcie uchwały jest zasadne

– argumentowali wnioskodawcy.

Jednak nim sesja na dobre wystartowała, to jej początek się opóźnił. Wszystko przez… awarię kamery, która nagrywa przebieg posiedzeń rady. Stąd też zapadła decyzja, że debata radnych rozpocznie się z blisko godzinnym opóźnieniem. Pierwszym punktem sesji było przyjęcie rezygnacji radnego Jacka Grzywacza z funkcji przewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji. Podczas głosowania, za jej przyjęciem zagłosowało 15 radnych, 4 było przeciwnych, a 2 kolejnych wstrzymało się od głosu.

Kluczowe były jednak głosowania nad odwołaniem kierownictwa rady. W tym celu najpierw powołana została komisja skrutacyjna, na czele której stanął radny Sławomir Ruge, a jej członkami zostali Zbigniew Moroz, Piotr Mądrzyński i Jacek Krzyżanowski. Podczas głosowania, za odwołaniem przewodniczącego rady gminy zagłosowało 11 radnych. Przeciwko było 10 z nich. Zgłoszonym kandydatem na to stanowisko został Jacek Grzywacz. 13 radnych oddało głos na tę kandydaturę, a 7 było przeciw.

Oprócz Balcerowskiego, ze stanowiska wiceprzewodniczącej odwołana została Maria Wolsztyńska. Za jej odwołaniem zagłosowało 11 radnych, a 9 było przeciwnych. Jako kandydata na nowego wiceprzewodniczącego zgłoszono radnego Henryka Sykuta. Ta kandydatura zyskała poparcie jedenastu radnych przy ośmiu głosach przeciwnych i jednym wstrzymującym się.

Zmiany w białobłockiej radzie gminy. Jest nowy przewodniczący i zastępca!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments