Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNE
H 5 • L 3
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w komunikacji miejskiej. Autobus linii nr 53 nie wjedzie w głąb Kapuścisk [MAPA]
21.05.2018 | 14:05

Zmiany w komunikacji miejskiej. Autobus linii nr 53 nie wjedzie w głąb Kapuścisk [MAPA]

Zmiana w kursowaniu jest podyktowana pracami drogowymi wzdłuż ul. Wojska Polskiego.

Na zdjęciu: Zmiany w kursowaniu linii nr 53 będą obowiązywały od czwartku,

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Szykują się kolejne zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej związane z pracami na ulicy Wojska Polskiego. Tym razem dotkną one linii autobusowej nr 53.

Jak przekazał Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, w nocy ze środy na czwartek (z 23 na 24 maja) zamknięta zostanie jezdnia północna ul. Wojska Polskiego (w kierunku centrum) na odcinku pomiędzy ulicami Chemiczną a Baczyńskiego, w tym wlot w tę ostatnią. Powodem jest konieczność przebudowy ciepłociągu w ramach modernizacji torowiska i infrastruktury towarzyszącej na Kapuściskach. – Ruch zostanie przeniesiony na jezdnię południową – informują drogowcy.

Autobusy linii nr 53 będą od czwartku kursowały do pętli Kapuściska i zatrzymywały się na przystankach dodatkowych: Wojska Polskiego/Baczyńskiego (w kierunku Kapuścisk i Dworca Błonie) oraz Kapuściska. Wyłączone z obsługi pasażerskiej zostaną z kolei przystanki Baczyńskiego/Wojska Polskiego, Baczyńskiego/Sandomierska i Łukasiewicza.

Rozkłady linii nr 59, 61, ZaT oraz 31N nie ulegną zmianie, ale autobusy będą zatrzymywały się na czasowo przesuniętym w kierunku ul. Łukasiewicza przystanku Wojska Polskiego / Baczyńskiego. Na tymczasowym przystanku Kapuściska (przy ul. Chemicznej przed skrzyżowaniem z ul. Wojska Polskiego) nadal zatrzymywać będą się autobusy linii nr 73.ZDMiKP Kapuściska Bydgoszcz


Powiązane treści